Bu gece Miraç Kandili

Bu gece Miraç Kandili

14.05.2015

Başkan Bahçeci: “Bu mübarek gecenin feyzi üzerinize rahmeti, bereketi, evinize nuru, ahretinize sıcaklığı yuvanıza dolsun”

Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden biri olan Miraç Kandili, bu gece idrak edilecek. Recep ayının 27. Gecesi Cenap-ı Hakk’ın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselâmın rehberliğinde Peygamber Efendimiz Aley-hissalatü Vesselamın Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksa’ya, oradan semaya, yüce âlemlere, ilâhî huzura yükselmesi olan Miraç, bu gece dualarla idrak edilecek.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de bu gece idrak edeceğimiz Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

bahçeci

Tüm İslam aleminin ve Kırşehirlilerin Miraç Kandili’ni kutlayarak, hayırlara vesile olması temennisini dile getiren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Milli ve manevi günlerin insanları birbirlerine yaklaştıran ve kaynaştıran, birlik ve beraberliğin pekiştirildiği önemli anlardır. Mukaddes geceler zincirinin halkalarından biri olan mübarek Miraç Kandili’ne yeniden kavuşmuş bulunuyoruz. Miraç Kandili, lütuf ve ikramlarla dolu olan bir gecedir. Böyle geceler birlik ve beraberliği, dayanışma ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeye, kendimizi ve yaptıklarımızı bir daha gözden geçirip, tartmamıza vesile olan gecelerdir. Unutmamalıyız ki bazen bir tebessüm bile ibadettir ve insanlara vereceğiniz birçok hediyeden daha değerlidir. Bu mübarek gecenin feyzi üzerinize rahmeti, bereketi, evinize nuru, ahretinize sıcaklığı yuvanıza dolsun. Bu güzel duygularla tüm İslam âleminin ve Kırşehirlilerin Miraç Kandili’ni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
Müslümanlar için büyük bir öneme sahip olan bu kutlu gecede Hz. Muhammed, Sidretü’l-Münteha’dan ileriye geçerek zaman, mekân ve cihetin olmadığı ifade edilen katta Allah ile aracısız görüşmüştür. Miraç gecesinin en özel hediyesi, Müslümanlar için büyük bir nimet olan namaz bu gece farz olarak indirilmiştir. Bundan dolayıdır ki Miraç Kandili vesilesiyle üzerinde ağır sorumluluklar taşıyanlar başta olmak üzere istisnasız bütün müminlerin hemen her konuda üzerine düşen tüm vazife ve sorumlulukları bir kez daha hatırlaması gerekir.
İsra ve Miraç mucizesinin, Hazreti Muhammed’in, önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Allah’ın sonsuz kudret ve ayetlerini müşahede etmek için semaya yaptığı, içerisinde pek çok ilahi lütuf, ihsan ve bereketi barındıran, hikmet, hediye ve müjdelerle dolu manevi bir yolculuktur. Miraç’ın Hazreti Muhammed’in yaşadığı büyük buluşma, Allah’ın sonsuzluğuna, büyüklüğüne ve birliğine yapılan en görkemli şahitliktir.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .