BU DA 2015 KIRŞEHİR MANZARASI!..

BU DA 2015 KIRŞEHİR MANZARASI!..

26.05.2015

BU DA 2015 KIRŞEHİR MANZARASI!.. Ülkemizde son yıllarda yaşanan ekonomik sıkıntılar beraberinde yukarıdaki böyle fotoğrafların yaşanmasını da beraberinde getiriyor. Bu fotoğraf 24 Mayıs Pazar günü şehrimiz Ankara Caddesi’nde, Kırşehir Valiliği’ne 200 metre ilerideki bir alışveriş merkezinin önünde çekildi. Bu çocuklar marketin önündeki çöp bidonunda sebze-meyve gibi yiyecek maddelerini çıkartıyor ve poşetlere doldurarak evlerine götürüp, ailece […]

çöp toplayan çocuklar

BU DA 2015 KIRŞEHİR MANZARASI!..

Ülkemizde son yıllarda yaşanan ekonomik sıkıntılar beraberinde yukarıdaki böyle fotoğrafların yaşanmasını da beraberinde getiriyor.

Bu fotoğraf 24 Mayıs Pazar günü şehrimiz Ankara Caddesi’nde, Kırşehir Valiliği’ne 200 metre ilerideki bir alışveriş merkezinin önünde çekildi. Bu çocuklar marketin önündeki çöp bidonunda sebze-meyve gibi yiyecek maddelerini çıkartıyor ve poşetlere doldurarak evlerine götürüp, ailece birlikte yiyor.

Çok acı…

Bu çocukların kimler, nerden, nereli olduğuna bakmadan yetkililere soruyoruz “Hani hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecekti?”

Kırşehir’de bu görüntü sadece bu market önünde çekilmiş fotoğraftan ibaret değil tabii.

Cumartesi günü Aşıkpaşa Mahallesi’nde kurulan semt pazarında, Pazar ve Pazartesi günü kurulan merkez şehir pazarında da aynı görüntüleri, hem de daha fazla görüyor ve yaşıyoruz.

Kırşehir ve ülkemizde birilerinin bir eli yağda, bir eli balda yiyip içip, lüks otomobillerde volta atarken, birileri de böyle açlık içinde çöplerde yiyecek arıyor.

Kırşehir’de çöplerde yiyecek arayanlar, cami önlerinde dilenenler, Sosyal Yardımlaşma Vakfı önünde yardım için bekleyenler, çalışmadan, alnı terlemeden geçinenler belki bugünlerde oy için birer poşet kapacaklar ama, nereye kadar yeter bu poşetler orası meçhul!

Ne diyelim bu da 2015 Türkiye’sinde yaşanan bir Kırşehir manzarası!..  Haber-Fotoğraf: Salih GÜNERYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

KIRŞEHİRLİ

kırşehirde yayın yapan bir kuruluş şehrin liderleri altın kalem diye ödül dağıtmış tabi şeçtiği o liderler bu görüntüye bakıp lider olup olmadıklarına kendileri karar verirlerse bence daha iyi olurki zaten düşünmeden edemiyorum neye göre ve kim şeçiyor bu liderleri şöyle görüntüye bir bakıyorum kafeci simitçi yılın yatırımcısı seçilmiş on onbeş adam çalıştırmak yılın yatırımcısı sanki adam fabrika kurdu 1500 2000 kişi çalıştırıyor ne hallere kaldın kırşehirim yalnız dikkatimi çeken bir konu var arkadaş yeni seçilen rektöre ödül vermemiş onu çok merak ettim yoksa onunladamı ters düştü benim gibi kırşehir kamuoyuda merak ediyordur aslında

27.05.2015, 1:33

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .