BT rehber öğretmen görevlendirmesi yapılacak

BT rehber öğretmen görevlendirmesi yapılacak

03.02.2015

Kırşehir’de 2015 yılının birinci Bilişim Teknolojisi Rehber Öğretmen görevlendirmesi yapılacak… KIRŞEHİR Milli Eğitim İl Müdürlüğü, 2015 yılının birinci Bilişim Teknolojisi Rehber Öğretmen görevlendirmelerinin yapılacağını bildirdi. Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Fatih Projesi kapsamında görevlendirilecek bilişim teknolojisi rehber öğretmenlerinin 9 Şubat 2015 Pazartesi gününe kadar başvurularını yapmaları gerektiğini belirtildi. Başvuru formlarının Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’ne […]

Kırşehir’de 2015 yılının birinci Bilişim Teknolojisi Rehber Öğretmen görevlendirmesi yapılacak…

KIRŞEHİR Milli Eğitim İl Müdürlüğü, 2015 yılının birinci Bilişim Teknolojisi Rehber Öğretmen görevlendirmelerinin yapılacağını bildirdi.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Fatih Projesi kapsamında görevlendirilecek bilişim teknolojisi rehber öğretmenlerinin 9 Şubat 2015 Pazartesi gününe kadar başvurularını yapmaları gerektiğini belirtildi.
Başvuru formlarının Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 9 Şubat tarihi mesai bitimine kadar ulaştırılması istenirken, Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden başvuruya ilişkin yapılan açıklamada, şöyle denildi:
“Fatih Projesi kapsamında tüm sınıflarımıza bilişim teknolojileri araçları kurulmuş veya kurulmaktadır. Sınıflarımızda kurulan bu donanımların ve sağlanan ders içeriklerinin öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından etkin biçimde kullanımı bilişim teknolojileri konusunda öğretmen ve öğrencilerimize yönelik rehberlik ihtiyacını ortaya çıkartmaktadır. Bu nedenle bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülecek olan BT Rehberliği görevlendirmesi yapılacaktır.
“Öğretmen ve öğrencilerimize bilişim teknolojileri konusunda rehberlik yapacak öğretmenlerin aşağıda belirtilen esaslar doğrultusunda görevlendirme yapılacaktır.
“Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu tamamlanan okullara öncelikli olmak üzere görevlendirmeler en az 1 bilişim teknolojisi sınıfı bulunan örgün eğitim kurumlarına Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni görevlendirmesi yapılacaktır.
“Fatih Projesi kapsamındaki okullar doldurulmadan diğer okullara görevlendirme yapılmayacaktır. YEĞİTEK 18.12.2013 tarih ve 3899116 sayılı emirleri gereği ilkokullardaki BT sınıfları ortaokullara aktarılacağından ilkokullara görevlendirme yapılmayacaktır.
“Bu görevi yapacak öğretmenler okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanlarında bu görevi yerine getireceklerdir.
“Bilişim Teknolojileri rehberliği görevi, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri tarafından yürütülür.
“BT Rehberliği görevi öncelikle öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacaktır. Okulda birden çok BT öğretmeni bulunması durumunda okulundaki eğitim-öğretimi aksatmayacak şekilde aynı ilçede ihtiyaç olan başka okullara görevlendirme yapılabilecektir.
“BT Rehberliği görevi valilik onayı ile yapılacak ve görev öğretmenin haftalık ders çizelgesinde BT Rehberliği adı ile gösterilecektir.
“BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak, her bir devre için (sabah-öğle) ayrı öğretmen görevlendirme yapılabilecektir.
“Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmayacaktır.
Örgün eğitim (ortaokul/lise) kurumlarımızda çalışan Bilişim Teknolojisi Öğretmenleri arasından Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği görevlendirmesi isteyen öğretmenlerimizin Ek-2 Formu doldurarak okul müdürlüklerine başvuracaklardır. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde toplanan başvuru formları en geç 9 Şubat 2015 tarihi mesai bitimine kadar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştırmaları gerekmektedir.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .