BT öğretmeni görevlendirilecek

BT öğretmeni görevlendirilecek

05.09.2017

KIRŞEHİR’DE bilişim teknolojisi rehber öğretmeni görevlendirmeleri yapılacak. Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yayınlanan duyuruya göre, 2017-2 bilişim teknolojisi rehber öğretmeni görevlendirme başvuruları 14 Eylül 2017 tarihine kadar okul müdürlüklerine yapılabilecek. Fatih Projesi kapsamında tüm sınıflara bilişim teknolojileri araçları kurulumu yapılırken, sınıflarda kurulan bu donanımların ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden sağlanan ders içeriklerinin öğretmen ve öğrenciler […]

KIRŞEHİR’DE bilişim teknolojisi rehber öğretmeni görevlendirmeleri yapılacak.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yayınlanan duyuruya göre, 2017-2 bilişim teknolojisi rehber öğretmeni görevlendirme başvuruları 14 Eylül 2017 tarihine kadar okul müdürlüklerine yapılabilecek.
Fatih Projesi kapsamında tüm sınıflara bilişim teknolojileri araçları kurulumu yapılırken, sınıflarda kurulan bu donanımların ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden sağlanan ders içeriklerinin öğretmen ve öğrenciler tarafından etkin biçimde kullanımı bilişim teknolojileri konusunda öğretmen ve öğrencilere yönelik rehberliğe ihtiyaç doğuruyor.
Buna göre Kırşehir’de bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından yürütülecek olan BT Rehberliği görevlendirmesi yapılacak.
Öğretmen ve öğrencilere bilişim teknolojileri konusunda rehberlik yapacak öğretmenlerin görevlendirmelerinin yapılmasına ilişkin esaslar şöyle:
1) Fatih Projesi kapsamında donanım kurulumu yapılan okullara “Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni” görevlendirmesi yapılacaktır. Şube sayısı 8’den az olan okullar öncelikli olarak değerlendirilmeyecek bu okulların sorumluluğu aynı ilçe içerisinde görevlendirilen öğretmenlere eşit şekilde dağıtılacaktır.
2) Fatih Projesi kapsamı dışında bulunan okullara, yaygın eğitim kurumlarına, bilim sanat merkezlerine ve il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine “Fatih Projesi BT Rehberliği” adı altında görevlendirme yapılmayacaktır.
3) Bu görevi yapacak öğretmenler okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra kalan zamanlarında bu görevi yerine getireceklerdir. 21 saatten fazla ders görevi dolduran öğretmenlere okulu dışında Fatih Projesi BT rehberlik görevi verilmeyecektir.
4) Bilişim Teknolojileri rehberliği görevi, Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri tarafından yürütülür.
5) BT Rehberliği görevi öncelikle öğretmenin kadrosunun bulunduğu ilçe sınırları içinde yapılacaktır. Okulda birden çok BT öğretmeni bulunması durumunda okulundaki eğitim-öğretimi aksatmayacak şekilde aynı ilçede ihtiyaç olan başka okullara görevlendirme yapılabilecektir.
6) BT Rehberliği görevi valilik onayı ile yapılacak ve görev öğretmenin haftalık ders çizelgesinde “BT Rehberliği” adı ile gösterilecektir.
7) BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak, her bir devre için (sabah-öğle) ayrı öğretmen görevlendirme yapılabilecektir.
8) Yarıyıl ve yaz tatillerinde görevlendirme yapılmayacaktır.
Örgün eğitim (ortaokul/lise) kurumlarında çalışan bilişim teknolojisi öğretmenleri arasından “Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği” görevlendirmesi isteyen öğretmenlerin formu doldurarak 14 Eylül 2017 tarihine kadar okul müdürlüklerine başvurusunu yapması gerekiyor.
Kırşehir’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde toplanan başvuru formlarının en geç 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Doküman Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Şubesi’ne ulaştırılması gerektiği belirtildi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .