Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş Kırşehir’de mezarı başında anıldı

Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş Kırşehir’de mezarı başında anıldı

25.09.2018

Saz ve Söz Ustası Neşet Ertaş, ölümünün 6. yılında anılıyor… Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş Kırşehir’de mezarı başında anıldı 25 Eylül 2012 tarihinde vefat eden “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’ın ölüm yıldönümünde Bağbaşı Mahallesi’ndeki mezarı başında anıldı. Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Eyüp Temur, Neşet Ertaş’ın […]

Saz ve Söz Ustası Neşet Ertaş, ölümünün 6. yılında anılıyor…

Bozkırın Tezenesi Neşet Ertaş Kırşehir’de mezarı başında anıldı

25 Eylül 2012 tarihinde vefat eden “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’ın ölüm yıldönümünde Bağbaşı Mahallesi’ndeki mezarı başında anıldı.
Vali İbrahim Akın, Milletvekili Mustafa Kendirli, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Eyüp Temur, Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş, kız kardeşleri Ayşe Garip ve Nadiye Ertuğrul, akrabaları ile sevenleri kabrini ziyaret ettiler.
Babası, Halk Ozanı Muharrem Ertaş’ın kabrinin de ziyaret edildiği programda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, büyük usta, gönül dostu Neşet Ertaş’ı vefatının 6. yılında rahmetle ve saygıyla andıklarını söyledi.
Şairler ve ozanlar diyarı Kırşehir’in yetiştirdiği en önemli ozanlardan birisinin Neşet Ertaş olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Kendisini, 25 Eylül 2012 yılında ebediyete uğurladık. Bugün de ölüm yıldönümü olması nedeniyle ailesiyle birlikte kabrini ziyaret ederek dualar ettik. Neşet Ertaş, garip babası olarak bilinen, hiçbir zaman dünya malına tamah etmeyen, her zaman sevgiyi, hoşgörüyü öne çıkaran bir insandı. Bu yönüyle de ülkemizde bütün milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Kendisine tekrar Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum.” dedi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “Neşet Ertaş, Anadolu insanının duygusu, sevinci, aşkıdır. Hayatı boyunca mütevazılığı elden bırakmamıştır. Hem sanatıyla, hem de kişiliğiyle örnek olan bir inandır. Vefatından yıllar sonra bile örnek alınan Neşet Ertaş’a Allah’tan rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.
Kabir ziyareti, okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan duanın ardından Vali İbrahim Akın’ın, Neşet Ertaş’ın mezarını ailesiyle birlikte sulaması ile sona erdi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .