BOZKIRIN SESİ Dergisi 3 yaşında

BOZKIRIN SESİ Dergisi 3 yaşında

27.10.2017

Ankara’daki KIR-BİR Kırşehirliler Derneği tarafından yayınlanmaya başlayan “Bozkırın Sesi” Dergisi üçüncü yılına girdi. Kültür Bakanlığı onayı ile yayın hayatına başladığı günden bu yana 10’uncu sayısını çıkartan KIR-BİR’in “Bozkırın Sesi” dergisinin 10. Sayısının kapağı 2012 yılında kaybettiğimiz “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’a ayrıldı. Neşet Ertaş’ın “Şu garip halimden bilen işveli nazlı/Göynüm hep seni arıyor neredesin sen?/Datlı dilim […]

Ankara’daki KIR-BİR Kırşehirliler Derneği tarafından yayınlanmaya başlayan “Bozkırın Sesi” Dergisi üçüncü yılına girdi.
Kültür Bakanlığı onayı ile yayın hayatına başladığı günden bu yana 10’uncu sayısını çıkartan KIR-BİR’in “Bozkırın Sesi” dergisinin 10. Sayısının kapağı 2012 yılında kaybettiğimiz “Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’a ayrıldı.
Neşet Ertaş’ın “Şu garip halimden bilen işveli nazlı/Göynüm hep seni arıyor neredesin sen?/Datlı dilim güler yüzlüm ey ceylan gözlüm/Göynüm hep seni arıyor neredesin sen?” türküsü ile Neşet Ertaş’ın sazlı bir fotoğrafını kapağında kullanan “Bozkırın Sesi” Dergisinin imtiyaz sahibi KIR-BİR Genel Başkanı Recep Dedebali, 3’üncü yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Dergimizin 3. Yılında 10. Sayısını yayınlanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 10. Sayımız derneğimizin çıkarmış olduğu Bozkırın Sesi Dergisi bizler ve tüm Kırşehirliler için oldukça önemli. Çünkü şimdiye kadar Ankara’da bulunan hiçbir sivil toplum kuruluşunun 10 sayı arka arkaya çıkarmış olduğu bir dergi yoktu. Bunu biz KIR-BİR olarak başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mutluluğu bizlere yaşatan okurlarımıza, abonelerimize ve tüm hemşehrilerimize borçlu olduğumuzun bilincindeyiz. Hemşehrilerimizden aldığımız bu güçle inşallah nice on sayılara ulaşırız ümit ediyorum.
“Bu yıl derneğimiz büyük kongresini yaparak yoluna istikrarlı bir şekilde devam etmektedir. Bu kongrede on yedi yönetim kurulu üyemizi yirmibeşe çıkarmış bulunmaktayız. Bu ne demek oluyor? KIR-BİR Derneği birbirinden değerli yönetim kurulu ve hemşehrilerimizle beraber olarak büyümeye devam ediyor. Bu bizlere dernek olarak daha çok sorumluluk yüklemekte ve daha çok çalışma ve daha çok gayret gösterme sorumluluğu vermektedir. İnşallah önümüzdeki yıllarda sorumluluklarımızı yerine getirmek için gecemizi gündüzümüze katıp, hemşehrilerimizin gurur duyduğu etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Kırşehir’imizi bir marka yapıp daha da yukarılara taşımaya ve birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek programlar yapmaya devam edeceğiz.
“Dernek olarak bizlerin başarısında en büyük payın dünya görüşü her ne olursa olsun saygı gösterecek, hiçbir arkadaşım politize olmadan üst birlikteliği Kırşehir ve Kırşehirliler Birliği ve mutluluğunu gözeten fikir ve düşünce ince olmasıdır. Bu düşüncemizden taviz vermeden Kırşehirlilere hizmet yolunda çalışmaya devam edip, daha büyük hedefler yakalamayı arzu etmekteyiz. Yeter ki hemşehrilerimizin bizlere desteğini devam ettirsin.
“Bozkırın Sesi dergimize akademisyenlerden yazarlarımızdan ve bürokratlarımızdan oldukça yoğun bir destek verilmektedir. Fakat bizler istiyoruz ki değerli okuyucularımızdan da bizlere ulaşarak katkı sağlamalarıdır. Bu katkılarla dergimiz başarısını daha da yukarılara arttıracağına inanıyoruz.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .