Bozdağ Belediye’nin İçme Suyu İshale Hattı’nı açtı

Bozdağ Belediye’nin İçme Suyu İshale Hattı’nı açtı

08.06.2018

BAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, dün şehrimize gelerek Kırşehir Belediyesi İçme Suyu Ana İsale Hattı’nın açılışını gerçekleştirdi. Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Vali İbrahim Akın ile birlikte Kırşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den bilgiler aldı ve ardından yürüyerek Cacabey Meydanı’ndaki Hoca Ahmet Yesevi Camii’ne Cuma namazı için geldi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet […]

BAŞBAKAN Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, dün şehrimize gelerek Kırşehir Belediyesi İçme Suyu Ana İsale Hattı’nın açılışını gerçekleştirdi.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Vali İbrahim Akın ile birlikte Kırşehir Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den bilgiler aldı ve ardından yürüyerek Cacabey Meydanı’ndaki Hoca Ahmet Yesevi Camii’ne Cuma namazı için geldi.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Cuma namazı çıkışında Avusturya’nın 7 camiyi kapatma kararına ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Avusturya’da hükümetin, biri Türklere ait 7 caminin faaliyetlerinin durdurulmasına ve yurt dışından finanse edilen çok sayıda imamın sınır dışı edilmesi kararın hatırlatılması üzerine Bozdağ, Avusturya’nın Müslümanlar konusunda eskiden beri kanunu bulunan bir ülke olduğunu bildirdi.
Avusturya’nın Müslümanlara imkanlar da sunduğunu hatırlatan Bozdağ, gelinen noktada Avrupa’da yükselen aşırıcılık, ayrımcılık, yabancı ve İslam düşmanlığının bu ülkede de etkin olduğunun görüldüğünü, kararı, “din ve vicdan hürriyetinin, Avrupa’yı Avrupa yapan değerlerin yok edilmesi” olarak nitelendirdi.
Bozdağ, “Yeri geldiği zaman Türkiye’ye haksız yere büyük eleştiriler yöneltenler, kendi ülkelerinde, kendilerinden farklı inanlara, yaşayanlara, düşünenlere yaşam hakkı tanımıyorlar, bu onu gösteriyor. Avusturya’nın, Avrupa’nın değerlerini reddetmesinin somut göstergesidir. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ni çiğnediğini gösteren somut bir adımdır. Bunu Türkiye olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Ancak Avusturya egemen bir ülke. Kendi ülkesi içerisinde kendi kararlarını verecektir ama insan hakları, din ve vicdan hürriyeti ihlali olan bu haksız kararı kınadığımızı ifade etmek isterim. Avrupa’da din ve vicdan hürriyetinin öldürüldüğü anlamına gelir. Avrupa’nın üzerinde yükseldiği temel değerlerin yok edildiği anlamına gelir. Bu tür adımlar atanların şunu bilmesi lazım, eğer Avrupa’da aşırıcılık, ayrımcılık, ırkçılık, yabancı ve İslam düşmanlığı bu şekilde yükselmeye devam ederse ileride Avrupa’da bugün bu kararları alanlar dahi ayrımcılar, ırkçılar, yabancı ve İslam düşmanlığı yapanlar karşısında konuşamaz, kendi hukuklarını da koruyamaz hale geleceklerdir. Onların oluşturduğu şiddet, baskı Avrupa’yı yaşanmaz hale getirecektir. Doğru olan, bu kesimlere, aşırıcılara karşı ortak tavır takınmak, din ve vicdan hürriyetini korumak, onun teminatlarını güçlendirmek, ona saldıranlara karşı hukuku işletmektir. Din ve vicdan hürriyetini yok etmek değildir. Avusturya hükümeti, din ve vicdan hürriyetini yok etmeyi tercih etti. Avusturya’nın din ve vicdan hürriyeti kararı Avusturya devletine büyük zarar verecektir” dedi.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Cuma namazı çıkışında Cacabey Meydanı’nda Kırşehir Belediyesi İçme Suyu Ana İsale Hattı açılış törenine katıldı.
Bozdağ’ın Kırşehir ve ilçelerindeki haberini Pazartesi günkü gazetemizde vereceğiz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .