BÖYLE SORUMSUZLUĞA PES DOĞRUSU!

BÖYLE SORUMSUZLUĞA PES DOĞRUSU!

10.08.2017

Kırşehir’de trafik zaten felç olmuş, bir de sorumsuz araç sahipleri var ki hayret!

Kırşehir’de yaklaşık bir yıldır devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle felç olan trafik, bazı sorumsuz araç sahipleri yüzünden içinden çıkılmaz bir hale geldi.
Yaz mevsimi dolayısıyla yurt içi ve yurt dışından gelen hemşehrilerimizle trafiğin yoğunlaştığı şu günlerde Kırşehir’in trafiği adeta allak bullak olmuş durumda. Ankara Caddesi, Terme Caddesi, Lise Caddesi ve Mehmet Ali Altın Caddesi gibi ana arterlerde devam eden, asfalt ve kaldırım gibi altyapı çalışmaları nedeniyle zaman zaman ana yolların trafiğe kapatılması yüzünden trafik ağır aksak devam ediyor.
Belediye kavşağında sinyalizasyonun yeniden düzenlenmesi ile bekleme süresinin 75 saniyeye çıkartılması da ana caddelerde uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oluyor.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şehir merkezinde devam eden asfalt ve kaldırım düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından ana arterlerde araç parkına izin vermeyeceklerini söyleyedursun, şehir merkezinde araç parkında büyük sorun ve sıkıntılar yaşanıyor. Ana caddelerin arkasındaki tüm sokakların, hatta mahalle aralarının iki yönlü araç parkından geçilmediği dikkatlerden kaçmazken, buna bir de sorumsuz araç sahipleri eklenince trafiğin tümden tıkanmasına ve zaman zaman istenmeyen, kavga ve tartışmaları da beraberinde getiriyor.
İşte yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi. Bu yol Medrese Mahallesi, Beğendik Mağazası ile Günday Öğrenci Yurdu ve gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in bulunduğu 57. Sokak…
Bu sokaktaki yolun her iki tarafına araçlar park ediliyor. Yani iki aracın karşılıklı olarak gidip gelmeleri güçlükle sağlanıyor. Bu fotoğrafta da görüldüğü gibi bazı sorumsuz araç sahipleri yolun ortasına arabasını bırakıp alış-verişe gidip gelebiliyor! Buna bir de trafikten sorumlu olan trafik ekipleri eklenince yol ulaşıma tamamen kapanıyor. Bu yol güzergahını kullanacak diğer araç sahipleri yolun kapanması karşısında tepkilerini dile getirirken, zaman zaman istenmeyen tartışma ve kavgalar da yaşanıyor.
Kırşehir Belediyesi’nin ana yollardaki araç sorununu otopark yapmadan hiçbir zaman çözemeyeceğini belirten vatandaşlar, “Belediye Başkanımız ana yolları trafiğe kapatacağız, caddelerde araç parkına müsaade etmeyeceğiz diyor. Bizim anlamadığımız bu araçlar nereye park edilecek. Belediye Başkanımız önce bu araçlar içine biran önce otoparklar yapmalı ki bu araçlar otoparka gidebilsin. Otopark sorunu çözümlenmeden hiç kimse bu araç park sonunu çözemez. Ana caddelere park edilen araçlar yüzünden her gün istenmeyen kazalar ve kavgalar oluyor. Yetkililer bu duruma bir önce çare bulsun. Yoksa istenmeyen çok olaylar yaşanır” uyarısında bulunurken, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı şehir içi trafik ekiplerinin park yüzünden büyük sıkıntılar yaşadığı ve zaman zaman çaresiz kaldıkları gözlemleniyor. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .