BÖYLE SORUMSUZ ARAÇ SÜRÜCÜLERİ DE VAR!

BÖYLE SORUMSUZ ARAÇ SÜRÜCÜLERİ DE VAR!

18.11.2018

Kırşehir’de bazı sorumsuz araç sahipleri yol ortasına araç park ederek, trafik aksamasına neden oluyor!.. BÖYLE SORUMSUZ ARAÇ SÜRÜCÜLERİ DE VAR! Şehrimizde araç sayısının artmasına paralel olarak her geçen gün artan otopark sorununa bir de sorumsuz araç sahiplerinin araçlarını rastgele yol ortasına bırakmaları ile trafik aksamasına neden oluyor. İşte haberimizdeki fotoğrafta da görüldüğü gibi şehrimiz Terme […]


Kırşehir’de bazı sorumsuz araç sahipleri yol ortasına araç park ederek, trafik aksamasına neden oluyor!..

BÖYLE SORUMSUZ ARAÇ SÜRÜCÜLERİ DE VAR!

Şehrimizde araç sayısının artmasına paralel olarak her geçen gün artan otopark sorununa bir de sorumsuz araç sahiplerinin araçlarını rastgele yol ortasına bırakmaları ile trafik aksamasına neden oluyor.
İşte haberimizdeki fotoğrafta da görüldüğü gibi şehrimiz Terme Caddesi, Migros önünde sorumsuz bir araç sürücüsü aracını yolun artasına bırakıp, alışverişe gidiyor. Belediye otobüsünün geçeceği yolun da kalmaması sonucu hem otobüs, hem de onun arkasındaki araçların durması ve dolayısıyla trafik uzun süre aksamasına neden oluyor.
Bölgede bulunan Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Şehiriçi Trafik Şube ekiplerinin olay yerine gelmesi ile aracın fotoğrafı çekilerek hakkında cezai işlem uygulanırken, araç sürücüsü yapılan anonslarla aracının yanına geldi ve aracını yoldan çekerek trafiğin yeniden açılmasına neden oldu.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Belediye otobüslerinin devreye alınması sonucu otobüs duraklarına araç parkı yapılmaması için gerekli uyarıları yapıp, önlemleri almasına rağmen, hala bilinçsiz ve sorumsuz otomobil sahiplerinin otobüs duraklarına araç parkı yapmaları da dikkat çekiyor.
Otobüs duraklarına, ya da park yasağı olan yerlere araç parkı yapan sürücülere trafik ekipleri gerekli cezaları yazarken, bu konuda vatandaşların trafik kurallarına ve işaretlerine uymalarını istediler.
Bu arada Kırşehir Belediyesi şehrin muhtelif yerlerinde otoparklar oluşturarak, araç sahiplerinin hizmetine sunmaya devam ediyor. Eski sanayie Sitesi’nde büyük alan otopark olarak halkın kullanımına sunan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yine daha önce Mucur Durağı olarak bilinen ve daha çok dolmuşçuların kullandığı alanı otopark haline dönüştürerek halkın hizmetine sundu. Ayrıca Öğretmenevi’nin altında Fatma-Muzaffer Mermer Kız Meslek Lisesi’nin yıkıldığı alanda otopark olarak kullanılmaya başlandı. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .