Borsa 5 yıldızlı belgeyi TOBB Başkanından aldı…

Borsa 5 yıldızlı belgeyi TOBB Başkanından aldı…

02.02.2015

  Kırşehir Ticaret Borsası 29 Ocak 2015 tarihinde TOBB konferans salonunda düzenlenen törenle Akreditasyon ve 5 yıldızlı borsa belgesini TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın elinden aldı. Kırşehir Ticaret Borsasından törene Meclis Başkanı Süleyman Kaya Meclis Başkan Yardımcısı Necattin Torun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Atilla Tan ve Davut Bulut, […]

 

Kırşehir Ticaret Borsası 29 Ocak 2015 tarihinde TOBB konferans salonunda düzenlenen törenle Akreditasyon ve 5 yıldızlı borsa belgesini TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın elinden aldı.
Kırşehir Ticaret Borsasından törene Meclis Başkanı Süleyman Kaya Meclis Başkan Yardımcısı Necattin Torun, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Atilla Tan ve Davut Bulut, Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Dağıstan, Genel Sekreter Battal Çelik, Borsa Personellerinden Mustafa Gevrek, Mustafa Mahlut, Mehmet Tuna, Fatih Özdemir, Recep Yazıcıoğlu, Evren Yavuz, Bülent Alan, Fatih Dağ ve Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Saçak katıldılar.
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı törende Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ta bir konuşma yaptı.
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu konuşmasında şunları söyledi “Akredite olarak ‘5 yıldızlı’ unvanı alan oda borsa sayısının 191’e ulaştığını, 41 oda ve borsanın da yolda olduğunu açıkladı. Akreditasyon belgelerinde hedef; 365 oda ve borsanın tamamı. Geçen yıl çalışmaları tamamlanan ve denetimleri gerçekleştirilen 10. Dönem 39 oda/borsa ile akreditasyon sertifikalarını almaya hak kazandılar. Bugün kendileri için bir gurur günüdür.”191 oda ve borsamız Türkiye’de 5 yıldızlı oda ve borsa kapsamında, yani akredite oldular. 41’i de hatta girmiş durumda. İnşallah kısa sürede bu 41’ine de bu salonda ödülünü vereceğiz. Gururla övüneceğimiz bir camiamız var. 5 yıldızın manası şudur aslında. Bugün 5 yıldızlı olan oda ve borsalarımız, hizmet kalitesi anlamıyla Londra’daki, Paris’teki, Berlin’deki oda ve borsalar, üyelerine hangi standartta hizmet veriyorsa, bu oda ve borsalarla minimum aynı seviyeye gelen 191 oda ve borsamızın başkanları ve tüm çalışanlarını kutluyorum.”
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise” Artık Türkiye’de sadece otellerinin değil, ülkenin geleceğine hizmet eden oda ve borsaların da 5 yıldızlı hizmet verdiğini söyledi , Beş yıldızlı oda borsa olan tüm oda ve borsaları tebrik ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Fikri Işık, oda ve borsalardan destek de beklediklerini belirtti.
Konuşmaların ardından Belge törenine geçildi.
Borsa adına törene katılan Yöneticiler ve personellerin tamamı kürsüde hazır bulundular. Belgeyi TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın elinden Meclis Başkanı Süleyman Kaya ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Tan aldılar.
Tören ile İlgili olarak Genel Sekreter Battal Çelik yaptığı açıklamada ” 2014 yılında TOBB akreditasyon sistemine dahil olduk ve yaklaşık 1 yıldır çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürdük. Yönetim Kurulumuz, Meclisimiz ve tüm personellerimizle yapmış olduğumuz çalışmalarının sonucunu bugün almış bulunmaktayız.Uzun bir çalışmanın ardından verilen belge bizi ziyadesi ile mutlu etti.Bundan sonrada 5 yıldızlı borsa olmanın hakkını daha fazlası ile vermeye devam edeceğiz. Bu anlamda çalışmalarımızda bize destek olan Meclisimize Yönetim Kurulumuza ve personellerimize çok teşekkür ediyorum “dedi.
Daha sonra Sertifika resimlerinin çekilmesinin ardından tören verilen kokteyl ile son buldu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .