BOCCE SPORU İLE HAYAT BULUYORLAR

BOCCE SPORU İLE HAYAT BULUYORLAR

17.07.2017

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yaşlı bireyler için uygun gördüğü Bocce Sporu ile tanışan Kırşehir Valiliği Huzur Evi sakinleri bugünde ilimizde Ankara Gicik Huzur evini konuk ederek Bocce Turnuvasında karşılaşan iki takım birbirinden güzel yeteneklerini sergiledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından huzurevlerinde aktif yaşlanma hedefine yönelik başlatılan Bocce sporu ile tanışan huzurevlerinin sakinleri hayatlarının […]

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığının yaşlı bireyler için uygun gördüğü Bocce Sporu ile tanışan Kırşehir Valiliği Huzur Evi sakinleri bugünde ilimizde Ankara Gicik Huzur evini konuk ederek Bocce Turnuvasında karşılaşan iki takım birbirinden güzel yeteneklerini sergiledi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından huzurevlerinde aktif yaşlanma hedefine yönelik başlatılan Bocce sporu ile tanışan huzurevlerinin sakinleri hayatlarının son baharını sporla zinde geçiriyor. Ankara Gicik Huzur Evini ağırlayan Kırşehir Valiliği Huzurevi Müdürlüğü, Ankara Gicik Huzurevi sakinleri ile bocce turnuvasında karşı karşıya geldi.
HUZUREVİ SAKİNLERİ ”BOCCE” İLE HUZUR BULUYOR
İlimiz huzur Evi Müdürlüğü bahçesinde, Bocce Turnuvasında karşı karşıya gelen Kırşehir Valiliği Huzur Evi sakinleri ve Ankara Gicik Huzur Evi sakinleri Bocce ile huzur buldu. Maç skorunu 12’ ye 7 kaybeden Kırşehir ilimiz Huzur evi sakinleri çok çalışmıştık ama olmadı ifadelerine yer verdi.
Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kırşehir Valiliği Huzur Evi Müdürlüğü Personeli Adalet Dağıstan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bakanlığın organize ettiği Yetişkin Gençler Bocce Turnuvasında Ankara Gicik Huzur Evini konuk ettik. Ankara Gicik Huzur Evi ile Kırşehir Huzur evi, bakanlığın düzenlemiş olduğu Bocce turnuvasında karşılaştılar. Skor olarak da Ankara Gicik 12, Kırşehir Huzur Evi 7 olmak üzere maçı kaybettik. İlimizde 8 kişiyi misafir ettik. Normalde oyun kuralı 3 asil oyuncu 2 yedek oyuncudan oluşuyor, toplamda 8 misafirimiz vardı. Bakanlığın neticesinde 2 yıldır düzenleniyor. Gruplar halinde lig usulü yapılıyor. Bizim grubumuz da 5 takım var. Ankara, Gicik, Konya, Aksaray ve Antalya bizim takımımız ile birlikte 5 takımımız oluyor. Diğer farklı farklı huzur evleri de 5’erli gruplar halinde düzenliyor. Sonra burada ilk 2’ye giren Antalya’da 20 günlük süren bir turnuvaya katılacak ve turnuvada galip olan yani Türkiye 1. Si olan Danimarka’ya gidecek ve Uluslar arası Turnuvaya katılacak” ifadelerini kullandı.
SON BAHARLARINI SPORLA
ZİNDE GEÇİRİYOR
Kaybettiğimiz için üzgünüz diyen Beden Eğitimi Öğretmeni Nehir Karakaya, ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Yaklaşık 6 aydır yetişkin Gençlerde Aktif Yaşlanmayı hedeflenmek amacıyla bakanlığımızın oluşturmuş olduğu böyle bir teknik usulü Bocce Turnuvasında görev almaktayım. Şuan için sadece aktif yaşlanmada Bocce turnuvası yapıyoruz. Geçen hafta Konya’yı misafir ettik. Ayın 19’unda Antalya’ya gideceğiz. Ondan önceki hafta Aksaray’daydık bir önceki haftada ramazan dolayısıyla ara vermek zorunda kaldık bu şekilde turnuvalarımıza devam ediyoruz” dedi.
(Haber: Salih GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .