“BİZİM DERDİMİZ; AHMET’İ, MEHMET’İ MİLLETVEKİLİ YAPMAK DEĞİL, BİZİM DERDİMİZ; KIRŞEHİR’E BİR ÇİVİ FAZLA ÇAKILMASI…”

“BİZİM DERDİMİZ; AHMET’İ, MEHMET’İ MİLLETVEKİLİ YAPMAK DEĞİL, BİZİM DERDİMİZ; KIRŞEHİR’E BİR ÇİVİ FAZLA ÇAKILMASI…”

11.06.2018

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 24 Haziran seçimlerini gazetemize değerlendirdi: “BİZİM DERDİMİZ; AHMET’İ, MEHMET’İ MİLLETVEKİLİ YAPMAK DEĞİL, BİZİM DERDİMİZ; KIRŞEHİR’E BİR ÇİVİ FAZLA ÇAKILMASI…” Bahçeci: “Belediye Başkanı olarak 9 yılda önemli hizmetlere imza attım. Bunu yaparken de iktidar partisinden bir belediye başkanı olarak ilimize yatırım getirme noktasında fazlasıyla şanslı bir il olduk. 24 Haziran seçimlerinden Kırşehir […]


Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 24 Haziran seçimlerini gazetemize değerlendirdi:

“BİZİM DERDİMİZ; AHMET’İ, MEHMET’İ MİLLETVEKİLİ YAPMAK DEĞİL,

BİZİM DERDİMİZ; KIRŞEHİR’E BİR ÇİVİ FAZLA ÇAKILMASI…”

Bahçeci: “Belediye Başkanı olarak 9 yılda önemli hizmetlere imza attım. Bunu yaparken de iktidar partisinden bir belediye başkanı olarak ilimize yatırım getirme noktasında fazlasıyla şanslı bir il olduk. 24 Haziran seçimlerinden Kırşehir olarak ne kadar güçlü çıkarsak, getireceğimiz hizmetler ve yatırımlarda de o kadar çok ve güzel olacaktır.”

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ile 24 Haziran seçimleri üzerine gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Salih Güner biraraya gelerek, 24 Haziran seçimlerini değerlendi.

Başkan Bahçeci, seçimlerinin hem Türkiye açısından, hem de Kırşehir açısından büyük bir öneminin olduğuna dikkati çekerek, “Bizim Ahmet’i, Mehmet’i milletvekili yapmak gibi bir derdiğimiz yok. Bizim derdimiz Kırşehir’e yatırım getirmek, yatırımlarımızın durmadan artarak devam etmesi. Bütün meselemiz bu… Belediye Başkanı olarak 9 yılda önemli hizmetlere imza attım. Bunu yaparken de iktidar partisinden bir belediye başkanı olarak ilimize yatırım getirme noktasında fazlasıyla şanslı bir il olduk. 24 Haziran seçimlerinden Kırşehir olarak ne kadar güçlü çıkarsak, getireceğimiz hizmetler ve yatırımlarda de o kadar çok ve güzel olacaktır.” diyerek sorularımızı yanıtladı.

SALİH GÜNER: Sayın Başkan AK Parti’nin Kırşehir Milletvekili adaylarını nasıl buluyor ve değerlendiriyorsunuz?

“Mustafa Kendirli kardeşimiz; 2 seçim, bir referandum, bir darbe girişiminde partimizi ayakta tuttu…”

“Necmettin Erkan kardeşimizle milletvekili olduktan sonra omuz omuza verip Ahi Evran-ı Veli külliyemizi bitireceğiz…”

YAŞAR BAHÇECİ: Partimizin iki değerli milletvekili adayı var. İkisi de pırıl pırıl kardeşlerimiz. Bunlardan birisi Mustafa Kendirli. O bana aday adayı olmayı düşünüyorum dediğinde yanında oldum ve destekledim. Gerçekten Mustafa’dan daha iyi bu işi yapabileceğini, Kırşehir’i daha iyi temsil edebileceğini, daha çok iyi hizmet edebileceğini düşündüğüm başka birileri olsaydı vallahi karşılıksız onu desteklerdim. Mustafa Kendirli 2,5 yıl İl Başkanlığımızı yaptı. 2 seçim, bir referandum, bir darbe girişiminde partimizi ayakta tuttu. Cumhurbaşkanımız da bunun ödülü olarak 1. sıra milletvekili adayımız yaptı kendisini. Esnaflıktan, ticaretten geliyor. Öncelikle Kırşehir’i biliyor. Doğup büyüdüğü, mayalandığı şehir burası. Siyasetin içinde yetişti. Necmettin Erkan kardeşimiz Türkiye’nin en genç genel müdürlerinden bir tanesi. Türkiye’nin bütün esnaf odalarının bağlı olduğu Esnaf Genel Müdürü. Ahilikten sorumlu bir müdürlük. Necmettin Erkan ile Ahi Külliyesinin yapımında, Ahilik kutlamalarında birlikte çalıştık. İnşallah bundan sonrada milletvekili olarak çalışıp Kanunumuzu çıkartacağız ve külliyemizi bitireceğiz. Ankara’da bürokrasiyi çok iyi biliyor, çevresi var.
24 Haziran’da bir tane ticaretten ve siyasetten gelen bir milletvekilimiz olsun, bir tane de Ankara’yı bilen milletvekilimiz olsun. Omuz omuza versinler, bizi de desteklesinler ki Kırşehir’e daha çok yatırım yapalım. Bizim derdimiz Kırşehir’e bir çivi fazla çakılması. Diğer partilerimizin adaylarının hepsi de pırıl pırıl insanlar. Ama biz şehrimize hizmet getirecek güçlü adaylar arıyoruz. Milletvekili; düzgün, dürüst, efendi herkesi kucaklayan olacak. Ama aynı zamanda güçlü olacak. Şehrine yatırım getirebilecek, hizmet getirebilecek. Şükürler olsun iki adayımızda bu özellikleri fazlasıyla barındırıyor. Halkı kucaklayacak, derdini dinleyecek, çözümünü bulacak adaylarımız. Sadece kendinden olanları kucaklarsan toplumsal uzlaşıyı kaybederiz. Onun için mutlaka bizim milletvekili olan kardeşlerimizde böyle kriterler olması gerekiyordu. Tabi ki mutlaka bir parti kimliğimiz var. Ama bunun yanında herşeyden öte bizim önceliğimiz Kırşehir’dir.

Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan’a kefilim!

“Şunu da belirtmek isterim. Belediye Başkanı olduktan sonra bütün hemşerilerime karşı ulaşılabilir bir başkan oldum. Bana herkes gelip sorunlarını, sıkıntılarını, problemlerini iletebildi. Cep telefonumdan istedikleri zaman bana ulaşabildiler. Hemşerime kapılarımı sonuna kadar açtım. Bana kim sığınamaz biliyor musunuz? Sahtekârlar, ikiyüzlü, riyakârlar, çıkarcılar, menfaatçiler. Çünkü ben onların karizmasını çizerim. Yok bana oy vermiş, beni desteklemiş… Bunların hiç biri önemli değil. Ben genç bir yaşta Kırşehir Belediye Başkanı oldum. 9 yıldır Kırşehir’de kimsenin cesaret edemediği hizmet ve yatırımları gerçekleştirdim. Allah razı olsun bugün Kırşehir’de başarılı bir Belediye Başkanı olarak gösteriliyorsam ve bunu başarmışsam, bu Kırşehir’in başarısıdır. Benim hizmetimden kim kazanıyor? Kırşehir kazanıyor, kâr ediyor. Başarısız bir belediye başkanından bir şehrin zarar görmesi kaçınılmaz olurdu. Ben ve ekibim 9 yıldır Kırşehir’de kimsenin cesaret edemediği, kangren olmuş sorunlara el attık.
“İşte ben böyle bir belediye başkanı olarak olaylara benim gibi bakan Kırşehir’e sahip çıkacaklarına inandığım aday kardeşlerim Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan’a kefilim. Mustafa ve Necmettin kardeşim sizlerin derdini dinlemeye, derman olmaya, sizler için yatırımları Kırşehir’e çekmek için geliyorlar. Çalışmaya üretmeye geliyorlar, bizim lafla kaybedecek zamanımız yok.

SALİH GÜNER: Kırşehir’de iki milletvekili adayınızda kazanacağınıza inanıyor musunuz?

Bana iki tane pırıl pırıl milletvekili verin diyorum…

YAŞAR BAHÇECİ: Ben Kırşehirli hemşerilerimin partimizin ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemize ve milletimize yaptığı hizmetleri gördüğünü ve bunu bilerek 16 yılda yapılan tüm seçimlerde açıkça destek verdiğini biliyorum. Bu destek 24 Haziran seçimlerinde de devam edecek inşallah. Kırşehir son yıllarda iktidar partisinden bir belediye başkanının olması ile birçok hizmet ve yatırım aldı. Daha çok yatırım ve hizmet almak için bu seçimden de iki milletvekilliğini almış bir şekilde çıkarak Kırşehir’i daha da geliştirmeye devam edeceğiz. İşte Kırşehir halkına olan inancım ve güvenimle diyorum ki 24 Haziran’da Allah’ında izniyle iki adayımızda bu şehre hizmet etme şerefine erişecekler. Seçim çalışmalarımızı yürütürken sahada bunu görüyor ve bunu başaracağımıza inanıyorum. Kırşehir’in bu dönemde iktidarla birlikte olacağına yürekten inanıyorum.
Bana iki tane pırıl pırıl milletvekili verin diyorum. Kırşehir’e bu kadar hizmet ettim, bunu istemek hakkım değil mi sizden? Partiler gelip geçici, Kırşehir kalıcı. Kayserililer yıllarca iktidarın yanında olmadılar mı? Kötü mü ettiler? Bundan öncede iki tane milletvekilimiz vardı, bunca yatırım aldık zarar mı ettik? Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’dan Allah razı olsun. Bu seçimlerde de benim bir ayağımı topal bırakmayın. Topal ayakla koşu yapamayız. Bizim koşmamız gerekiyor. İki kardeşimi de size emanet ediyorum. Benim derdim Kırşehir. 34 yaşında belediye başkanı oldum. Allah bana bir sürü eser yapmamı nasip etti. Derdimiz Kavgadan gürültüden uzak, çocuklarımıza daha güzel bir Türkiye, daha güzel bir Kırşehir bırakmak.

SALİH GÜNER: Peki Başkanım 2-0 olmazsa ne olur? Kırşehir’den sizin arzu etmediğiniz bir sonuç çıkarsa ne olur?

Bu şehre yapılacak daha çok yatırım var…

YAŞAR BAHÇECİ: Ben 2-0 alacağımıza, Mustafa Kendirli ile Necmettin Erkan kardeşlerimin Kırşehir milletvekili seçileceğine inanıyorum. Elbette bütün adaylarımız iyi insanlar. Ama ben şehrimin menfaati açısından sonuçlara bakıyorum. Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildiğinde ve iki milletvekilini bire düşürmüşsünüz dediğinde mahcup oluruz. Bu şehre yapılacak daha çok yatırım var. Hastane bekliyor, çevre yolu bekliyor. Petlas’ın yanına organizeyi getiriyoruz. Şimdi bunları nasıl kim takip edecek? Muhalefet milletvekilinin bunları takip etme şansı, imkânı var mı? Yok. Tekrar altını çiziyorum, bizim kişilerle işimiz yok. Bizim Ahmet’i, Mehmet’i milletvekili yapmak gibi bir derdimiz de yok. Bizim derdimiz Kırşehir’e yatırım getirmek, yatırımlarımızın durmaması, artarak devam etmesi bütün meselemiz bu. Metin İlhan da iyi insan, ondan önceki Yıldırım Türk te iyi insandı, iyi doktordu öyle değil mi? Ama ben şehrime bakıyorum… İyi bir kişiyi milletvekili yapıp onu kurtarmanın bana, memleketime faydası var mı? Kırşehir olarak biz bunları daha önce yaşadık ve gördük. Elbette farklı düşüncelerimizde olacak. Ama şehrin ortak menfaatlerinde bir araya geleceğiz. Ben hep gittiğim yerlerde şunu söylüyorum. Bizim iki bacağımız var, birini kırmayın diyorum. Tek bacakla koşamayız. Kırşehir olarak bizim koşmamız, hem de çok koşmamız lazım. Çünkü bizim daha çok yatırıma ihtiyacımız var.

SALİH GÜNER: Başkanım 9 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde sizlere destek, ya da köstek olan milletvekilleri oldu mu?

YAŞAR BAHÇECİ: Hayır, çok şükür benim belediye başkanlığım dönemimde bütün milletvekillerimiz yanımda oldu, hep destek oldu. Bu nedenle her alanda birçok yatırım ve hizmet aldık. Genel itibariyle bakmış olduğunuz da Mikail Bey’de, Salih Bey’de Allah var bütün yatırımlarımız da bizimle birlikte oldular ve bana destek verdiler. Birlikte Ankara’ya gittik koşturduk, bakanlarımıza gittik ve Kırşehir için birçok yatırımı birlikte aldık.

SALİH GÜNER: Bugün Kırşehir’de devam eden birçok yatırım ve proje var. Bunları nasıl hayata geçireceksiniz?

“Hükümetimizden isteyip de alamadığımız bir yatırımımız, projemiz olmadı…”

YAŞAR BAHÇECİ: Evet hem Belediye olarak, hem de devletimizin birçok alanda yatırım ve projeleri var devam eden. Tabi bekleyen projelerde var. Şimdi Bağbaşı TOKİ bitiyor, yolları yapılacak, ticaret alanları yapılacak. Yakında ihalelerine çıkıyoruz. Dolmuş şoförlerimizle prensipte anlaştık. Kısa zaman içinde bütün şehri saran kartlı sistemle en ekonomik en konforlu, en hızlı, en güvenilir bir şekilde otobüs sistemi ile donatacağız. Arkeoloji müzemiz bitti. Engelsiz Yaşam Merkezimiz tamamlandı. Üniversite’de devam eden bir sürü binamız var. Demiryolu gelecek. Yapılacak bir sürü iş var. Petlas’ın yanına Organize Sanayiyi getiriyoruz. Petlas’a bin dönüm arazi vereceğiz. Petlas’ın sahibi Mustafa Özcan’dan yazılı taahhüt aldık. Petlas kadar büyük bir fabrika yapacağına dair bize söz verdi.
Ahi Stadı’nın Belediyemize tahsisi durumu da var. Bunu hafta görüşerek Spor Bakanımızla protokolü imzaladık. En kısa sürede bütün engelleri çözüyoruz inşallah. Ahi Stadı’nın bulunduğu alanda Cumhurbaşkanımızın da yakından takip ettiği ve destek verdiği Ahi Evran Külliyesi projemizin devamı var. Hatta Külliyeyle Ahi Stadımızın bulunduğu alanı birleştirme projemiz var. Yanında Kent Parkımızın devamı olan projemiz var, onu daha gerçekleştirmedik. Büyük bir kapalı spor salonu yapacağız 4 bin kişilik. Buğday Pazarının olduğu kısmada onu yerleştireceğiz. Belediye binamızı yaparak, külliyeyle birleştireceğimiz bir alan inşa etmiş olacağız. Kısacası hükümetimizden isteyip de alamadığımız bir yatırım projemiz olmadı diyebiliriz.

SALİH GÜNER: Bugün ülkemizde bir ekonomik sıkıntı yaşanıyor, özellikle dövizde büyük yükseliş var. Bu durum sizin projelerinizi ve yatırımlarınızı da engeller mi?

“Tüm olumsuzluklara karşı tek yumruk olacağız!”

YAŞAR BAHÇECİ: Tabi bizim yatırım ve projelerimizi gerçekleştirmek için ülkemizin içerisinde bulunduğu siyasi ve ekonomik durum çok önemli. Dış güçler ne yazık ki yine bir takım ayak oyunlarını sahneye koyuyorlar. 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’yi sıkmaya böyle bir darboğaza sokmaya çalışarak; kurla oynuyorlar, dövizle oynuyorlar! Öyle bir Cumhurbaşkanımız olmaya devam etsin ki Amerika ne der diye masanın altına saklanmasın. Almanya, İngiltere ne der diye oturup titremesin. Dimdik ayakta dursun; Recep Tayyip Erdoğan gibi. Her taraftan AK Partiye ve Cumhurbaşkanımıza saldırıyorlar. AK Parti zarar görsün de dolar ne olacaksa olsun siyasetine izin vermeyeceğiz. Ama artık bizim milletimiz saf değil. Bunun Amerika’nın, IMF’nin oyunu olduğunu iyi biliyor. Birilerinin tek derdi bu ülkeyi bozguna uğratmakken; bizim bütün derdimiz Türkiye. Bütün derdimiz Kırşehir. Her şeye, tüm olumsuzluklara karşı tek yumruk olacağız. Allah’ın izniyle 25 Haziran’da tertemiz bir sayfayla bunlar aşılacak.

SALİH GÜNER: 24 Haziran’da AK Parti’nin Kırşehir’de ve Türkiye’de kazanması için sizler ne yapıyorsunuz, Kırşehirlilerden ne bekliyorsunuz?

“Recep Tayyip Erdoğan’a şimdi değil de ne zaman sahip çıkacağız?”

YAŞAR BAHÇECİ: Ülkemiz 16 yıllık AK Parti iktidarı döneminde her alanda çağ atladı. Bakınız Kırşehir’den bir örnek veriyim. Bir zamanlar Ankara Caddesindeki doktor muayenehaneleri unuttuk mu? Şimdi bir tane de doktor adayımız var. Bizim adaylarla işimiz yok. Hepsi de iyi insanlar. İnsanlıklarına lafımız yok. Ama geçmişte doktor muayenesine gitmeden, hastanede yüzümüze bakmadıklarını unuttuk mu? Unutmadık. 8-10 kişilik koğuşları unutmadık. İlaç kuyruklarını unutmadık. Eskiden 15 yılda bir bina yapardı devlet. Şimdi Üniversite kampüsünde devasa binalar yapılıyor bir yılda. Yıllardır tek şeritli yollara mahkûm edilmedik mi? Binlerce insan ölmedi mi? Şimdi ise bölünmüş yollar bitti, sıcak asfalt yapılıyor. Uçağa Kırşehir’de kaç kişi binerdi. Şimdi herkes uçağa biniyor. Türkiye gerçekten büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Milletimiz Türkiye’ye Milli Savunmada, Ulaşımda çağ atlatan Recep Tayyip Erdoğan’ı bırakıp da ülkede bir çivisi olmayanlara mı oy verecek? Onlar da bu ülkeyi geçmişte yönettiler niye hiçbir şey yapmadılar? Bol keseden atıyorlar; onu vereceğiz, bunu vereceğiz diyorlar, böyle bir siyaset anlayışı yok! Bunlar milleti saf zannediyorlar.
Ben Kırşehirli hemşerilerimin geçmişi unutmayarak ülkemize ve ilimize hizmet edenlere yine destek vereceğine inanıyorum. Herkes elini vicdanına koysun ve 16 yıl önceki Türkiye’yi gençlere anlatsın. İnsan hafızası çabuk unutuyor ne yazık ki. Ben 26 yaşındaydım bu partiyi kurduğumuzda. Niye kurduk bu partiyi? Recep Tayyip Erdoğan’ı neyin umudu olarak gördük? Bitmiş tükenmiş Türkiye’nin kurtuluşu olarak görmedik mi? Şükürler olsun ki Recep Tayyip Erdoğan’da 16 yıl boyunca bu milleti mahcup etmedi. Dokuz yıldır Kırşehir halkına hizmet ediyorum. Bir millet kendine hizmet edenleri bırakıp, kendini kandırmak isteyenlerin peşinden giderse o milletin sonu karanlıktır. Biz hizmetlerimizle sizlerin karşınızdayız. Recep Tayyip Erdoğan’ın başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmedi. Adamı ailesi ile birlikte öldürmek istediler. Derdine neydi bu adamın kendini bu tehlikelere attı? Derdi milletimizin refahıydı, çocuklarımızın geleceğiydi. Seçimler çok ciddi meselelerdir. Recep Tayyip Erdoğan’a şimdi değil de ne zaman sahip çıkacağız? Bu seçimler Yaşar Bahçeci’nin, Mustafa Kendirli’nin, Necmettin Erkan’ın meselesi olduğu kadar hepinizin de tek tek meselesidir. Cumhurbaşkanımıza Kırşehirlilerden güçlü bir destek bekliyoruz.

SALİH GÜNER: 9 yıllık Belediye Başkanlığı’nda yaptığınız hizmetleri eleştirenler ve tepki gösterenleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Atatürk bizim Atatürk’ümüz, hepimizin Atatürk’ü…

YAŞAR BAHÇECİ: Meyveli ağaç elbette taşlanır. Bizim hizmetlerimizi ve yatırımlarımızı beğenmeyenler, eleştirenlerde, hatta karşı çıkanlar da oldu. Ne iş yapsak kulp takmak isteyenler oluyor. Mesela Cacabey Meydanı’nı yaparken efendim ağaç yok, çim yok dediler, karşı çıktılar, eleştirdiler. Oysa meydanlar miting alanıdır, meydanlar konser alanıdır, toplanma alanıdır… Demedik mi? Şimdi bak orada o eleştirenler, kulp takanlar gelip siyasi propagandalarını mitinglerini yapıyorlar, öyle değil mi? Kötü mü oldu, şehrimize bir meydan kazandırdık. Asfaltın üzerinde miting yapıyorduk ayıp değil miydi bizim gibi bir şehre. Ortak akıl önemli, yani her şeyi ben biliyorum dersen kaybedersin. Ne demiş atalarımız akıl akıldan üstündür. Peygamber Efendimiz (S.A.V) de istişare istihareden daha önemli buyurmuşlardır. Bu çok önemli bir detay, yani bizim istişare etmemiz lazım. Ben Pazar yerini yaparken pazarcılarla, terminali yaparken otobüsçülerle oturdum konuştum istişare ettim. Şimdi şehir içi minibüs hatları için anlaşmak üzereyiz inşallah. Bunlar çok önemli işler. İnat edipte ben şunu illa böyle yapacağım değil, ortak akılla yapılacak işler. Atatürk Anıtı taşırken çağırdık herkesi dedik ki nereye taşıyalım? Türkiye’de yolun ortasında olan başka bir Atatürk Anıtı yok! Anıta ne çelenk koyabiliyorduk nede tören yapabiliyorduk. Atamızın anıtını meydanımızda şehrin en güzel yerine koyduk. Sonuçta Atatürk bizim Atatürk’ümüz, hepimizin Atatürk’ü yani.

SALİH GÜNER: Siz 9 yılı aşkın bir süredir Belediye Başkanlığı yapıyorsunuz. 24 Haziran seçimlerinde sizin de milletvekili adayı olacağınız söyleniyordu, ama siz aday adayı bile olmadınız. Bunu siz mi istemediniz, yoksa partiniz mi?

“Bizim derdimiz makam mevki değil!”

YAŞAR BAHÇECİ: Şehrin gelişmesini kalkınmasını, büyümesini belediye başkanı sağlar. Ben 9 yıldır Belediye Başkanlığı yaptım. Elbette her insanın milletvekili olmayı ister. Ama benim burada kalmam bu şehir açısından önemliydi. Bu konuda beni aklı başında büyüklerimiz uyardı. Bu seçimden önce de uyardılar ‘bak sakın düşünme milletvekilliğini, sen burada başarılısın, milletvekili bir şekilde bulunur ama belediye başkanı her zaman bulunmaz, onun için sen sakın bırakma’ dediler. Bizim derdimiz makam mevki değil. Salih abi benim tek derdim memleketime hizmet etmek. Yani Mustafa da bizim kardeşimiz. En iyi şekilde milletvekilliğini yapar. Necmettin Erkan arkadaşım da yapar. Ama belediye başkanı bulmak kolay iş değildir. Onun için biz de burada ivme kazandık, hız kazandık bunu kesmemek lazım. Makam peşine düşüp böyle bırakmamak lazım.

SALİH GÜNER: Kırşehir’de yaptığınız güzel yatırım ve hizmetlerin yanında bir de Kırşehirspor’a şampiyonluk yaşattınız. 7 yıl sonra 3. Lig’e yükselttiniz. Kırşehir Belediyespor’un 3. Lig’teki hedefi ne?

Şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuruyoruz!

YAŞAR BAHÇECİ: Ben Kırşehirspor’un profesyonel liglerde olmasını en çok isteyenlerden birisiyim. Ama benim ilk Belediye Başkanlığım döneminde kulübün başında olanların kötü yönetimleri sonucu maalesef takımımız amatör kümeye düştü. Ben Belediye Başkanı olarak açık ve şeffaf bir yönetim ve hesaptan yanayım. Bana hesap veremeyen, ucu açık, gelir gideri belli olmayan, paraların nasıl harcandığını bilmediğim hiçbir işin içinde olmam ve olmadım da. Bu yüzden yıllarca 2. Ve 3. Lig’te ilimizi temsil eden Kırşehirsporumuzun Bölgesel Amatör Lig’te mücadele etmesini elbette ben de istemezdim. Ama öyle oldu. Çok şükür geçen sezon başında takımımızı Belediyespor bünyesine alarak, başına da Başkan yardımcımız Veli Şahin’i getirerek büyük bir başarı elde ederek şampiyon olduk. 7 yıl aradan sonra 3. Lig’e yükseldik. Tabi yeni sezon için hazırlıklarımız da devam ediyor. Yeni sezon için de şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuruyoruz. İlla şampiyon olacak diye bir şey yok. Ama iddialı, başarılı, dürüst, efendi bir takım kuracağız. Yani hedefimiz bu. Taraftarlarımıza ve Kırşehir’e layık bir takımla güzel günler yaşayacağımız inancandayım.

SALİH GÜNER: Sayın Başkanım seçimler için yoğun bir tempo ile gece-gündüz çalışırken, bu kısıtlı zamanında bizlere zaman ayırdığınız teşekkür ediyorum. Son olarak Kırşehir halkına bir mesajınız var mı?

YAŞAR BAHÇECİ: Salih abi gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in benim Belediye Başkanlığı dönemimde hep yanımda olduğunu biliyor ve verdiğiniz destekler için yürekten teşekkür ediyorum. Sohbetimize ilk başladığımda söylediğim gibi, 24 Haziran seçimleri hem Türkiye açısından, hem de Kırşehir açısından çok önemli. Bizim Ahmet’i, Mehmet’i milletvekili yapmak gibi bir derdiğimiz yok. Bizim derdimiz Kırşehir’e yatırım getirmek, yatırımlarımızın durmaması, artarak devam etmesi bütün meselemiz bu. Kırşehir’den iki tane pırıl pırıl hemşerimizi, arkadaşımızı AK Parti’den milletvekili seçerek Meclis’e gönderip, Kırşehir’in gücüne güç katıp, her alanda hizmet ve yatırımları büyütmek. Hedefimiz birkaç yıl içinde 300 bini bulan bir Kırşehir’i hep birlikte görmek. Bunun için de kaybedecek zamanımız yok. Çok çalışarak Kırşehir’de 2/0 kazanıp, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı güçlü bir oy oranıyla Cumhurbaşkanı seçmemiz lazım. Bunun için de bütün hemşerilerimden destek ve güç vermelerini bekliyorum. “Vakit Türkiye Vakti, Vakit Kırşehir Vakti… Haydi Kırşehir; biz olmaya, birlik olmaya… Kırşehir’i Şahlandırmaya!” diyorum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .