“Biz kıran, inciten değil, birleştiren olacağız”

“Biz kıran, inciten değil, birleştiren olacağız”

21.01.2019

CHP ve İYİ Parti Kırşehir Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı CHP Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu: “Biz kıran, inciten değil, birleştiren olacağız” 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi adayların çalışmaları yoğunlaşırken, CHP ve İYİ Parti’nin Kırşehir Seçim Koordinasyon Merkezi 19 Ocak 2019 Cumartesi günü kalabalık bir halk topluluğunu katılımı ile açıldı. CHP ve İYİ Parti’nin Kırşehir’de […]

CHP ve İYİ Parti Kırşehir Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı

CHP Belediye Başkan adayı Selahattin Ekicioğlu: “Biz kıran, inciten değil, birleştiren olacağız”

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi adayların çalışmaları yoğunlaşırken, CHP ve İYİ Parti’nin Kırşehir Seçim Koordinasyon Merkezi 19 Ocak 2019 Cumartesi günü kalabalık bir halk topluluğunu katılımı ile açıldı.
CHP ve İYİ Parti’nin Kırşehir’de CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu isminin ardında birleşmesiyle Terme Caddesi’nde faaliyet gösterecek olan CHP ve İyi Parti Kırşehir Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan, CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, CHP İl Başkanı Eczacı Baran Genç, İyi Parti İl Başkanı Müfit Göçen, CHP Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Nuri Araz, CHP Kadın Kolları, CHP Gençlik Kolları, İyi Parti Kadın Kolları, İyi Parti Gençlik Kolları, her iki partinin ilçe başkanları ve ilçe belediye başkan adaylarıyla birlikte çok sayıda partili ve vatandaşın katıldı.
Terme Caddesi’ndeki eski Gönül Kahvesi olarak bilinen yerde “CHP-İYİ PARTİ Ortak Seçim Koordinasyon Merkezi” açılışında ilk konuşmayı CHP Kırşehir Milletvekili Dr. Metin İlhan yaptı. İlhan “Yerelde İYİ Partili dostlarımızla hepinizin, tüm Kırşehir halkının istediği Selahattin Ekicioğlu’nu aday gösterdik ve seçimi kazanacağız!” dedi.
İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen de yaptığı konuşmada; “Belediye Başkan Adayımız Selahattin Ekicioğlu ile Ticaret ve Sanayi Odası’nda yıllardır birlikte çalıştık. Dürüstlüğünden ve çalışkanlığından hiçbir şekilde şüphe duymadığımız arkadaşımız Selahattin Ekicioğlu etrafında kenetlendik ve Allah’ın izni ile bu yarışışın kazanan tarafı biz olacağız” dedi.
Kırşehir’de seçimleri kent merkezi ve ilçelerde kazanacaklarını savunan CHP İl Başkanı Eczacı Baran Genç, “Kırşehir merkezi, olmak üzere tüm ilçelerimizde CHP ve İYİ Parti adaylarımızın tümüne başarılar diliyorum” dedi.
Son milletvekili seçimlerinde Kırşehir’de İyi Parti milletvekili adayı olan Asaf Kayaoğlu da yaptığı konuşmada “Kırşehir’de bu gidişata dur demek, şehri yanlış yönetenlerin önünü açmamak için bu ittifakı sağladık.” dedi.
Asaf Kayaoğlu “Biz bir ittifak yaptık. Ama biz bu ittifakı yaparken ne Türkiye genelinde, ne de Kırşehir’de partilerimizin çıkarlarını hesap ederken yapmadık. Bu gidişata dur demek için bu ittifakı sağladık. Biz de Kırşehir’de İyi Partililer olarak yıllardır birlikte olduğumuz yaptığı hiçbir işte siyasal işler gözetmeyen bu benim adamım, bu benim kardeşim diyerek hiçbir ayrım gözetmeden yaptığı her işi nasıl olması gerekiyorsa o şekilde yapan Selahattin abimize destek olmak için buradayız. Bu kararı ne il başkanımız kendisi aldı, ne de partimiz kendisi aldı. Toplu istişare ile Kırşehir’de başarının yolu nasıl olur diye düşünerek alınmış bir karardır. İYİ Parti’nin Kırşehir’de Belediye Başkanı adayı çıkaracak gücü vardır, ama çıkartıp ta ülkemizi ve şehri yanlış yönetenlerin önünü açmamak için İl Yönetimimiz böyle bir karar aldı. Genel merkezimiz de bu kararın arkasında durdu. Bu birlikteliğin sonunu Kırşehir’de ve Türkiye’de başarı getirecektir” diye konuştu.
İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Nuri Araz da konuşmasında “Ekicioğlu’na desteğimiz tamdır. Bizler buraya bir hedef için toplandık. Bu hedef birbirimizi İyi Partili yapmak değil, birbirimizi Cumhuriyet Halk Partili yapmak için değil, birbirimize siyasi fikirlerimizi dayatmak için hiç değil. Bugün burada dürüstlüğü Kırşehir sevgisi ve idareciliği ön plana çıkmış, Selahattin Ekicioğlu’nu Kırşehir’de Belediye Başkanı yapmak için buradayız. İyi Partililer olarak Kırşehir’de Selahattin Ekicioğlu’na desteğimiz tamdır” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Doğan Yıldızhan da yaptığı konuşmada “Bu soğuk günde içimizi ısıttınız ve güven verdiniz. Artık Martın sonu bahar diyoruz” ifadelerini kullandı.
Açılış öncesi son konuşmayı yapan CHP Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, şunları ifade etti:
“Yükümüzün ne kadar ağır olduğunu görüyoruz. Bu açılıştaki kalabalığı gördüğümde bundan sonraki ve seçimden sonraki kalabalığı gördüğümde daha çok çalışacağımızı gösteriyor. Biz Kırşehir’i yönetmeye talibiz. Hiç kimseyi kırmayacağız ve incitmeyeceğiz. Biz kıran değil, inciten eğil, birleştiren olacağız. Herkes bölme yıkma yolunda ama biz öyle olmayacağız. Biz Ahi Evran’ın, Yunus Emre’nin, Âşıkpaşa’nın, Cacabey’in, Hacı Bektaş’ı Veli’nin torunlarıyız. Biz Cumhuriyeti kuran Atatürk’ün bize bıraktığı mirası, daha ileriye taşımak için ölene kadar o borcu ileriye taşımak için ödemek zorundayız. Ben yaptım oldu bitti mantığı ile değil, toplumumuzun bütün kesimiyle yapacağız. Eğer toplumumuzu hizmet anlamında işin içine katmazsak bu şehri altın ile de kaplasak kimsenin içine sinmez. Eğer ki ülkemizin belirli kısımlarında kimileri çöpleri karıştırıp, kimileri de güzel sofralarda oturuyorsa, bu ülkede adalet, hukuk, eşitlik yok demektir. İYİ Parti’nin ortak adayı olarak beni desteklediyseler bununla gurur duyuyorum. Eğer ki bana güvendiyseler gerçekten kendilerine özellikle teşekkür ediyorum. Toplumun bize yüklediği bu görev çok önemli. ‘Dürüstlüğünden başka bir şeyi yok!’ deniliyorsa bizim bundan güzel gurur duyacağımızda bir şey yoktur. Bu şehre hizmet edeceğimizden hiçbir zaman şüpheniz olmasın. Ben bu şehir için ve sizin için çalışacağım. Atalarımızdan kalan mirasa sahip çıkacağız.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .