Biyogaz Tesisinin inşaatına başlandı

Biyogaz Tesisinin inşaatına başlandı

28.03.2018

Kırşehir İl Özel İdaresi Dış İlişkiler Müdürü Osman Torun, Dış İlişkiler Personeli Yunus Yılmaz ve Rabia Bıçakçı tarafından hayata geçirilen Biyogaz Tesisi Projesi için arazide devam eden inşaat çalışmalarını yerinde gezerek bilgiler aldılar. İlimiz Merkez Körpınar Köyü mevkiinde bulunan mülkiyeti Kırşehir İl Özel İdaresi’ne ait olan 18.945,25 m2 yüz ölçümüne sahip arazimizde 26 Haziran 2016 […]

Kırşehir İl Özel İdaresi Dış İlişkiler Müdürü Osman Torun, Dış İlişkiler Personeli Yunus Yılmaz ve Rabia Bıçakçı tarafından hayata geçirilen Biyogaz Tesisi Projesi için arazide devam eden inşaat çalışmalarını yerinde gezerek bilgiler aldılar.

İlimiz Merkez Körpınar Köyü mevkiinde bulunan mülkiyeti Kırşehir İl Özel İdaresi’ne ait olan 18.945,25 m2 yüz ölçümüne sahip arazimizde 26 Haziran 2016 tarihinde Kurumumuz ile Ankara İnşaat Ltd.Şti firması ile biyogaz tesisi kurulmasına ilişkin sözleşme imzalanmıştı.

Söz konusu sözleşmeye istinaden adı geçen firma ilk başta ilk etapta kurulu gücü 3.12 mWh, daha sonra kademeli bir şekilde 6 mWh olacak olan bir biyometanizasyon tesisi kuracak. Bu kapsamda Kırşehir İl Özel İdaresi yüklenici firma ile biyogaz tesisi yapılması amacıyla arazi üst kullanımına ilişkin kiralama sözleşmesi imzalamıştı.

Sözleşmeye göre firma 25 yıl boyunca arazimizde kuracağı tesisi işletecek ve kurumumuza her yıl kira bedeli ödeyecek.

Sözleşmenin inşaat yapım ve tesisi faaliyete alma süresi mücbir sebepler dışında sözleşme imza tarihinden itibaren 720 gün olarak belirlenirken, bu amaç doğrultusunda yüklenici firma gerekli yasal ön izinler ve şartları yerine getirmiş ve Mart ayının ilk haftasından itibaren arazide inşaat çalışmalarına başlamıştı.

Ağustos ayına kadar yüklenici firma inşaat işlemlerini bitirmeyi planlarken,  firma yetkilileri, bu konuda katkı ve destekleri geçen başta Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan olmak üzere emeği geçen İl Özel İdaresi personeline teşekkür ettiler. (HABER MERKEZİ)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .