BİRAZ DAHA SABIR!..

BİRAZ DAHA SABIR!..

08.10.2019

Kırşehir Belediyesporumuz son 3 maçta 1 puan aldı ve bir anda taraftar gerilmeye başladı. İlk 3 hafta da alınan 9 puana göre hareket eden taraftar sonrasında kaybedilen puanların neticesinde her maçı kazanan veya puan alması gereken bir Kırşehir Belediyespor beklentisi içerisine girdi. Aslında ligin henüz başındayız ve bu tür skorlar elbette ki olacaktır. Oysaki deplasman […]


Kırşehir Belediyesporumuz son 3 maçta 1 puan aldı ve bir anda taraftar gerilmeye başladı.
İlk 3 hafta da alınan 9 puana göre hareket eden taraftar sonrasında kaybedilen puanların neticesinde her maçı kazanan veya puan alması gereken bir Kırşehir Belediyespor beklentisi içerisine girdi.
Aslında ligin henüz başındayız ve bu tür skorlar elbette ki olacaktır. Oysaki deplasman da Bayburtspor’u yenmemizi çoğu kimse beklememiştir.
6 maç sonunda 10 puan çok ta kötü bir durum değil. En azından üst sıralardaki yerimizi koruyabilmemiz açısından önemli.
Gönül ister ki tüm maçları kazanalım puan alalım ama futbolda her şey istediğiniz gibi olmuyor maalesef.
Ben ilk haftadan beri yazıyorum, canlı yayın programlarında söylüyorum. Bu takıma çok kaliteli bir forvet gerekli. Ama Ocak ayına kadar transfer yapamayacağız.
Dolayısı ile bu tür istemler şu an yersiz.
Diğer taraftan bilet fiyatlarının yüksek oluşu ve taraftarların maça gelememesi veya Kale’de izlemesi. Bunu da defalarca söyledik. Umarım yönetim bu konuda bir adım atar.
Bir diğer husus ise maçların canlı yayınlanmasından dolayı taraftarların maça gelemiyor olması. Aslında bu hem kulübe gelir açısından önemli, hem de yurt dışındaki Kırşehirspor sevdalılarının maçı izlemeleri için önemli.
Sonuçta Kırşehir’de olan ve futbolu seven kişiler elbette ki stada gelip maçı izleyeceklerdir. Çıplak gözle maç izlemek televizyon ile aynı değildir.
Bir diğer eleştirilen husus ise deplasman maçlarında taraftarlara otobüs araç temini.
Bu konuda da taraftar yerden göğe kadar haklı. Ancak Belediyespor’un da içinde bulunduğu durum ortada. Yine de buna mutlaka bir çözüm bulunmalı.
Hafta sonu ilimizi BAL’da temsil eden Yabanlısporumuzun, İskenderunspor ile oynadığı maça abartısız söylüyorum 20-30 otobüs taraftar gelmişti. Hatta bu maçı bizimle birlikte Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mustafa Yılmaz da izledi.
Sonuçta bütün bunlar hep paraya bakıyor. Parası olmayan bir kulüp için bunların her biri büyük sıkıntı.
Son bir önemli detay da son oynadığımız Sakarya maçı sonlarında hocamıza yönelik istifa sözlerini doğru bulmuyorum. Yine dediğimiz gibi ligin başındayız. Umuyor ve diliyorum ki her geçen gün takım daha da iyi olacaktır. Önemli olan oyuncularımızın mücadele etmesi özverili oynaması ve taraftar ve saha bütünlüğünü sağlaması sonrasında başarı mutlaka gelecektir.
Bugün, rakip Bandırmaspor ve takımda Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Akhisar, ve süper lig tecrübesi görmüş birçok oyuncu buluyor. Bunların başında da Batuhan Karadeniz geliyor. Bandırma 6 maçta 3 galibiyet ve 3 beraberlik ve 12 puan ile ligin zirvesine ortak durumda.
Mesela Batuhan 6 maçta 7 gol ile ligin gol kralı ve Kırşehir Belediyesporumuzdan daha fazla gol atmış.Dolayısı ile çok dikkat edilmesi gereken oyuncuların başında geliyor.
Avantajımız kendi sahamızda oynuyor olmamız ama şunu da asla unutmamak gerekir ki bu maç Sakarya maçından daha da zor olacak.
Galip geldiğimizde hem Bandırma’nın üzerine çıkmış, üst sıralardaki yerimizi yeniden almış, hem moral motivasyonumuz düzelmiş, hem de namağlup bir takımı mağlup etmiş olacağız.
Bu maç 3 puan değil, 6 puanlık bir maç.
Taraftarımız biraz daha sabır göstersin eleştirilerde haklılar mı elbette ki haklılar ama sonuçta çıkıp oynayacak takımda bu.
Stadı bugün tamamen dolduralım ve bu maçta 12. adam görevini ilk düdükten son düdüğe kadar devam ettirelim.
O zaman başarı geliyor mu gelmiyor mu?
Başarılar Kırşehirsporum.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .