“Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insan kaynağı”

“Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insan kaynağı”

20.09.2017

Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz:
“Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insan kaynağı”

KIRŞEHİR Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, yeni eğitim-öğretim yılının başladığı bugünlerde bilimsel eğitimin önemine dikkat çekerek, hedefi daima yükselmek olan toplumların yatırımının insan olduğunu söyledi.
2017-2018 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunarak, Kırşehir’de 44 bin 394 öğrenci ve 4 bin 399 personelle öğretim yılının başladığını, öğrencilere daha rahat eğitim ortamlarını sunabilmek için fiziki altyapının hızla iyileştirildiğini ve 232 okulda, 2 bin 713 derslikle hizmet verildiği bilgisini aktaran Şevket Karadeniz, Kırşehir’de ikili öğretim yapan 4 okul bulunduğunu söyledi.

Milli Eğitim okul ve kurumlarının fiziki yapısının güzelleşmesi ve yeterli hale getirilmesinde yöneticilerin ve hayırseverlerin önemli katkısının olduğunu ve bu katkının artarak devam ettiğini kaydeden İl Müdür Vekili Şevket Karadeniz, “Kalkınmış ve bilgi toplumu olmuş milletlerin bu seviyeye gelmelerinde en etkili faktör şüphesiz eğitimdir. Nitelikli bir eğitim, milleti geri kalmışlıktan kurtarır; modern, ileri, aydın bir toplum haline getirir. Bu nedenledir ki ülkeler eğitim sistemlerini yenileme ve gözden geçirme ihtiyacı duyarlar. Biliyoruz ki bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insan kaynağına özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Zahmetli, sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi daima yükselmek olan toplumlar, asla göz ardı etmezler. Hepimizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe hazır şekilde yetiştirebilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede öğretmenlerimizin görevi; öğrencinize, okulumuza sahip çıkmak ve desteklemek olmalıdır” dedi.
Eğitimde marka kent olan Kırşehir’de öğrencilerden çok çalışmalarını ve asla yılgınlığa düşmemelerini isteyen Şevket Karadeniz, öğretmenlerin ve velilerin desteğinin önemini vurguladı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .