“Bir puan aldık kötünün iyisi”

“Bir puan aldık kötünün iyisi”

19.03.2019

Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, Düzce beraberliğini değerlendirdi: “Bir puan aldık kötünün iyisi” Deplasmanda Daüzcespor’la karşılaşan ve son dakika golüyle 2-2’lik sonuçla haftayı bir puanla kapatan Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, alınan bir puanın iyi bir sonuç olduğunu vurguladı. Öncü Televizyonun da Pazartesi günleri yayınlanan Murat Yavuz’un yönetmenliğini ve sunuculuğunu yaptığı Sportmence programına […]

Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, Düzce beraberliğini değerlendirdi:

“Bir puan aldık kötünün iyisi”

Deplasmanda Daüzcespor’la karşılaşan ve son dakika golüyle 2-2’lik sonuçla haftayı bir puanla kapatan Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Selahaddin Dinçel, alınan bir puanın iyi bir sonuç olduğunu vurguladı.
Öncü Televizyonun da Pazartesi günleri yayınlanan Murat Yavuz’un yönetmenliğini ve sunuculuğunu yaptığı Sportmence programına konuk olan Kırşehir Belediyespor Teknik Direktörü Selahattin Dinçel Düzcespor ile 17 Mart Pazar günü 18 Temmuz Stadında yaptıkları maçın bol pozisyonlu, bol paslı ve izleyenlere keyif verdiğini söyledi.
Amaçlarının ligi zirvede bitirmek olduğunu da açıklayan Dinçel, Düzcespor ve Kırşehir Belediyespor taraftarları arasındaki dostluğun tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini belirtti.
Düzcespor maçında amaçlarının mağlup olmadan önce üç puan alamıyorsak da puan bırakmadan dönmeyi düşünerek plan yaptıklarını belirten Kırşehir Belediyespor’un başarılı teknik adamı Selahattin Dinçel Erokspor’a karşı izledikleri Düzcespor ile Kırşehir Belediyespor karşı oynayan Düzcespor arasında bariz fark tespitini yaparak, “Biz Düzce’ye lider olarak geldik. Lider olarak da her türlü sonuçta gidecektik. Çünkü en yakın rakibimizle aramızda puan farkı vardı. En yakın rakibim kendi sahasında berabere kalmıştı. Üç puan almayı düşündük ama alamıyorsak da puan alarak dönmeyi düşündük. Pozisyon yüzdesi, pas yüzdesi fazla olan ve maçı izleyenlere keyif veren bir maç olduğunu düşünüyorum. Sahada pozitif futbol oynayan iki takım vardı. Biz en son Düzce takımını iki hafta evvel oynadığı Erok maçında izledik. O maça göre de hazırlıklarımızı yaptık. Ancak Erok maçında izlediğimiz Düzce takımı ile Kırşehir maçındaki Düzce takımı arasında çok bariz fark vardı. Çok iyi motive olmuşlardı çok iyi mücadele ettiler. Sanki Şampiyonluk havasında maç oynadık” dedi
Adrenali yüksek bir maç olduğunu söyleyen Dinçel maçı izlerken keyif aldıklarını söyleyerek “Çok pozisyona girdik ama değerlendiremedik. Uzatmaların ilk dakikalarında attığımız gol ile maçın berabere bitmesine belki sebep olduk. Mağlupta olabilirdik ne kadar pozisyonun olursa olsun galip gelmek için gol atman gerekiyor. Bir puan aldık kötünün iyisi diyelim. Düzcespor’ın bu maçtaki performansı gerçekten çok iyiydi. İnşallah kalan maçlarda da devam ettirirler. Sezonu da istedikleri şekilde de bitirirler” diye konuştu.
4 Mayıs’ta ligi zirvede bitirmeyi arzuladıklarını belirten Selahattin Dinçel kalan 7 haftayı en az kayıpla geçmek için çalıştıklarını belirterek, şunları söyledi:
“Biz şuan üç puan öndeyiz. Sezonu 4 Mayıs’ta zirvede bitirmek istiyoruz. İnşallah bundan sonrası da devam eder. İç sahada 3 maçımız, dış saha da dört maçımız var. İstatistiklere bakıldığında İç saha performansımız çok iyi, dış saha da ise aynı grafiği gerçekten sergileyemedik. Hedef takımlara yönelik karşı takım kim olursa olsun iyi motive oluyoruz. Bazen taraftarın, yönetimin çok fazla desteklemesine ihtiyaç olmadan da özellikle alt liglerdeki oyuncular kendilerini ispatlama adına çok iyi konsantre olarak maçlara hazırlanıyorlar. İşte biz bunun zorluğunu yaşıyoruz. Çünkü grupta en fazla liderlik koltuğunda oturan takım biziz. Hedefimiz bu saatten sonra zirvede kalıp ligi zirve de bitirmek. Bizim taraftarlarımız Kırşehir’e gelen her takımın yönetici, futbolcusu ve taraftarlarına iyi davrandılar, maç sonucu skor ne olursa olsun taraftarlar dostça ayrıldılar. Ben Kırşehir’e sezon başında geldim. Grupta hemen hemen her takımla bizim taraftarlarımız özellikle bize maça gelen yöneticilere, taraftarlara ve futbolculara çok iyi davrandılar. Hepsini misafir ettiler. Sanırım bir maçta bir gerginlik oldu. O da ilk maçta yaşanan olaylardan kaynaklandığını düşünüyorum. Ben gururla keyifle takip ediyorum. Şehre gelen her taraftar kendi atkısıyla geziyor. Birlikte kahvaltı yapıyorlar. Maç içinde iki takım taraftarı da kendi takımlarının kazanması için tezahürat yapıyorlar. Maç sonunda sonuç ne olursa olsun el ele kol kola birbirlerini selamlıyorlar ve uğurluyorlar.”
Düzcespor ile Kırşehirspor taraftarları arasındaki dostluğun ülkenin tamamına yayılmasını istediklerini söyleyen Dinçel futbolda rekabetin yanında dostluğun da olması gerektiğin söyleyerek sözlerini şu şekilde tamamladı.
“Bu ilk maçta Kırşehir’de yaşanmıştı. Şimdi Düzce’de yaşandı. Bunun bütün takımlar arasında olmasını istiyoruz. Bu dostluğun ülkemiz de her takım arasında olmasını istiyoruz. İnşallah yaygınlaşır. Özellikle Ankaragücü taraftarlarının seyahat esnasında geçirdikleri kaza sonrası kardeşlerimizin vefat etmesinden dolayı tüm takımlar futbolun rekabetinin yanında dostluğunun kardeşliğinin de olması gerektiğini söyledi. Tabi ki herkes üzüldü. Bundan sonra takımlar arasında dostluk kardeşlik mesajları çok verilmeye başlandı. Biz teknik adamlar olarak seviniyoruz maç öncesi ve maç sonrası bu hafta gerçekten çok güzel görüntüler vardı. Bu görüntülerin tüm ülke geneline yayılmasını temenni diyoruz.”
Düzce’de son dakika golüyle de olsa alınan bir puanın çok önemli olduğunun altını çizen Dinçel, hafta sonra yine deplasmanda karşılaşacakları Altındağ Belediyespor maçının hazırlıklarını sürdürdüklerini ve hedeflerinin mutlaka puanla dönmek olduğunu ifade etti.
Altındağ takımının da bu grubunun en iyi takımlarından biri olduğunu belirten Dinçel, “Artık her maçımızın bir final havası içinde geçeceğini biliyoruz. Bunun için de Altındağ maçının da bu havayla geçeceğini düşünüyoruz. Kırşehir ve Ankara’daki taraftarlarımızın desteğiyle bu maçtan en iyi sonuçla ayrılmak istiyoruz. Şimdiden bu önemli maçta onikinci adamı yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .