Bilgi üreten üniversiteye adım adım

Bilgi üreten üniversiteye adım adım

30.09.2017

Kalite ve memnuniyetlik noktasında Türkiye’de 100’üncü sıralarda yer alan Ahi Evran Üniversitesi’nde kaliteyi yakalamaya dönük çalışmalar yapılıyor…

AHİ Evran Üniversitesi’nde üniversitelerin öncülük etmesi gereken bilgi üretme noktasında Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) uygulanıyor.
Elektronik Belge Yönetim Sistemi’nin yanı sıra e-Kampus projesi ile de bilgi üretmeye öncülük eden üniversitelerin sorumluluğunu yerine getirecek olan Ahi Evran Üniversitesi’nde gelişim ve yenilenme süreçleri devam ediyor.
Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Artık insanların düşündüğü her şeyi makineye okutabildikleri bir çağdayız. Elektronik Belge Yönetim Sistemi de bunun hayata geçmiş şeklidir. Bir belge 3 günde imzadan sonra ilgili yere ulaştıran sistemi 5 saniyede halledecek bir hıza kavuşturmak istiyoruz. Hem kaliteyi yakalamak, hem de zamandan tasarruf etmek, bürokrasiyi hızlandırmak adına Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ni hayata geçirdik. Bunun ilerisinde işi hızlandıran, kaliteyi arttıran bir e-kampus projemiz de yürütülüyor. Üniversiteler hep söylüyoruz ki bilgi üretirler. Öncülükleri olmalı, öncülüğü ortaya koymamız lazım. Temel faydası zaman kaybını engellemek, işin hızlı akışını sağlayacak e-kampus de hayata geçtiğinde Elektronik Belge Yönetim Sistemi daha anlamlı bir halde fonksiyonunu icra etmiş olacak” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .