BİL KOLEJLERİ’NDEN 3. KARİYER GÜNLERİ

BİL KOLEJLERİ’NDEN 3. KARİYER GÜNLERİ

20.03.2018

  Başkan Bahçeci: “Gençlerini iyi yetiştirmeyen bir millet, gelecekte başarılı olamaz”   Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir BİL Kolejleri’nin düzenlediği “Kariyer Günleri”ne katıldı. Kırşehir BİL Kolejleri Genel Müdürü Mustafa Çelik ve okul müdürleri tarafından karşılanan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci okul kampüsü ve okul hakkında bilgi aldı. Eğitimde marka olmuş Kırşehir’de en donanımlı ve […]

 

Başkan Bahçeci: “Gençlerini iyi yetiştirmeyen bir millet, gelecekte başarılı olamaz”

 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir BİL Kolejleri’nin düzenlediği “Kariyer Günleri”ne katıldı.

Kırşehir BİL Kolejleri Genel Müdürü Mustafa Çelik ve okul müdürleri tarafından karşılanan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci okul kampüsü ve okul hakkında bilgi aldı.

Eğitimde marka olmuş Kırşehir’de en donanımlı ve akademik anlamda en başarılı okullarından birisi haline geldiklerine işaret eden Kırşehir BİL Okulları Genel Müdürü Mustafa Çelik, “Eğitimde marka olmuş kentimize, ülkemizin en donanımlı ve akademik olarak en başarılı okullarından birisi olan Kırşehir Bil Kolejlerini ilimize kazandırmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu mutlu günümüzde bizlere her zaman rehberlik eden, yol gösteren, Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci’yi okulumuzda öğrencilerimizle buluşturmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz” dedi.

Daha sonra sahneye davet edilen Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir’in dünü ve bugününü anlattı, öğrencilere başarılı olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Başkan Bahçeci Bil okullarında katıldığı kariyer günlerinde yaptığı konuşmada; “Gençlerin gelişiminin doğru bir şekilde ilerlemesi açısından bu sohbetler ve söyleşiler son derce kıymetli. Biz kariyer günlerini gelenek haline getirdik. Bütün okulları düzenli olarak geziyoruz. Bu sene lise öğrencileri ile sohbet şeklinde devam ediyoruz. İlçelerimizde gidiyoruz. Bundaki amacımız şu bu ülkenin geleceği sizlersiniz. İnşallah sizlerin arasından Belediye Başkanı, Milletvekili, Vali, Rektörler çıkacak. Bu ülkeyi yönetecek kadrolar sizlerin arasından çıkacak. Belediye Başkanı ve Milletvekili halkın içinde olmak zorunda. Bizim patronumuz halk. Bizi Kırşehirliler seçiyor. Bizler sizlere vakit ayırıp, sizlerle vakit geçirebiliyorsak bunun ana sebeplerden biri; Belediye Başkanı ulaşmaz bir insan değilmiş, bizim gibi insanmış olgusunu yerleştirmek. Sizlerden hiçbir farkımız yok. Gençlerini iyi yetiştirmeyen bir millet, hiçbir şekilde gelecekte başarılı olamaz. Gençler şimdi manevi olarak donanımlı bir şekilde yetişiyorsunuz. Eski Türkiye’yi şimdi gençlerimiz hatırlamıyor. Hiçbir şey şimdiki gibi modern değildi. Partiler bugün var, yarın olamayacak. Sizlerde kendi hayatınızda siyaseti şekillendirirken, tabi iki siyasi görüşleriniz olacak. Kahraman askerlerimiz bize bir zafer daha armağan etti. Afrin’i aldık. Şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu. Tarihimize baktığımızda bir mücadele görüyoruz. Atalarımız hiç rahat görmemiş. Bizim coğrafyamız dünyanın merkezi. Önümüzdeki dönemde de yapılacak mücadele için siz gençlerin daha iyi yetişmeniz lazım. Her alanda iyi yetişmeniz lazım. Türkiye her alanda güçlü ve gelişmiş olmak zorunda. Bunun yolunu büyükler çizecek, siz gençler önünü açacaksınız” dedi.

Alt yapı ve yol çalışmasını bu şehrin geleceğini doğru teşhis etmek için yaptıklarını kaydeden Başkan Bahçeci, “Terör örgütü üyesi olmaya gerek yok . İşini kim iyi yapmıyorsa vatan hainidir. Belediye Başkanı sorumluluklarını yerine getirmiyorsa şehitlere ihanet ediyor demektir. Dokuz yıldır biz genç bir belediye başkanı olarak, genç bir siyasetçinin sorumluluğunu da en iyi şekilde taşıyarak Kırşehir’imizi hem geçmişinden güç alan, hem de geleceğini en şekilde inşa eden ve Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi yapmak. Bütün gayemiz ve amacımız bu” diye konuştu.

Başkan Bahçeci, “Bizler gelip geçiciyiz, makamlar gelip geçici önemli olan vatanımız. Vatanı olmayanın hiçbir şeyi olmaz. Vatanı olmayanın geleceği olmaz. Vatanı olmayanın idealleri olmaz. Siz gençler siyaseti ön planda tutmayın. Bizlere kim hizmet ettiyse ona destek olmamız lazım. Arkadaşlarımızla birlikte hizmetleri en güzel şekilde devam etmeye çalışıyoruz”

Belediye başkanı Yaşar Bahçeci konuşmasının ardından okulun öğrenci ve öğretmenlerin soruları alındı.

BİL Koleji Yönetim kurulu Başkanı Fatih Yıldırım ve Bil Kolejleri Genel Müdürü Mustafa Çelik günün anısına Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye plaket vermesinin ardından öğrenci ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .