BEŞİKTAŞLILAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

BEŞİKTAŞLILAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ

16.05.2016

Beşiktaş ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti, taraftarı sokağa döküldü Süper Lig’de 2015-2016 sezonu şampiyonu Beşiktaş oldu. Siyah beyazlılar Vodafone Arena’da karşılaştığı Osmanlıspor’u Marcelo(2), ve Mario Gomez’in attığı gollerle 3-1 mağlup etti ve ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Kırşehir’deki Siyah- Beyazlı taraftarlar maç sonrasında Kırşehir’in en işlek medyanı olan Ankara […]

Beşiktaş ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti, taraftarı sokağa döküldü
Süper Lig’de 2015-2016 sezonu şampiyonu Beşiktaş oldu.
Siyah beyazlılar Vodafone Arena’da karşılaştığı Osmanlıspor’u Marcelo(2), ve Mario Gomez’in attığı gollerle 3-1 mağlup etti ve ligin bitimine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.
Kırşehir’deki Siyah- Beyazlı taraftarlar maç sonrasında Kırşehir’in en işlek medyanı olan Ankara ve Terme caddesinde Şampiyonluğu kutladı.
Kırşehir’de Beşiktaş’ın Şampiyonluk Kutlaması her zaman olduğu gibi Ankara caddesinde yapıldı.
Şampiyonluğu davul-zurna eşliğinde doyasıya kutladılar
YER SİYAH, GÖK BEYAZ,
ŞAMPİYON BEŞİKTAŞ
SPOR Toto Süper Lig’de Beşiktaş kendi sahasında Osmanlıspor’u 3-1 yenerek bitime 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. 7 yıl aradan sonra ipi göğüsleyen Kara Kartal, böylece tarihindeki 14’üncü şampiyonluğuna imza attı.
Siyah-beyazlı Beşiktaş, Osmanlıspor’u 3-1 yenerek ligin bitimine bir hafta kala 14. lig şampiyonluğuna ulaştı. Pazar günü, Vodafone Arena Stadı’nda bir şölen havasında geçen karşılaşmada Beşiktaş’ın gollerini Marcelo (2) ile Mario Gomezattı. Kırşehir’deki Beşiktaşlı taraftarlar, hakem Cüneyt Çakır’ın bitiş düdüğünden sonra, Kırşehir caddelerinde şampiyonluğu doyasıya kutladılar.
Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk maçında Osmanlıspor’u 3-1 yenen Beşiktaş 7 yıl aradan sonra şampiyon olurken, tüm illerde şampiyonluk coşkusu yaşandı. Kırşehir’deki Beşiktaş’ın Çarşı Kırşehir Grubu, karşılaşmayı Cafe 1071’de izledi. Televizyon ekranlarına kilitlenen siyah-beyazlı taraftarlar, karşılaşmanın 90. dakikasına eklenen 2 dakikalık uzatmayı beklemeden caddeye çıkarak şampiyonluğu kutlamaya başladılar. Maçın bitiş düdüğünün ardından katılımlarla sayısı 5 bini geçen taraftarlar, Terme, Lise ve Ankara Caddesi başta olmak üzere, tüm cadde ve sokakları doldurdular.Cacabey Meydanı’nda devasa Beşiktaş bayrak bayrağı açan taraftarların meşaleleri meydanı aydınlattı.Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı alanda taraftarlar sloganlar atarak Beşiktaş’ın 14. şampiyonluğunu kutladı. Polis, Beşiktaş taraftarını taşkınlık yapmaması için uyarırken, taraftarlar hem yaya hem de araç konvoyu oluşturarak görsel şov yaptı.
Cacabey Meydanı’nda toplanan ve ellerindeki meşalelerle şampiyonluk sevincini kutlayan taraftarlar, daha sonra davul-zurna eşliğinde doyasıya eğlendiler. Ellerinde siyah-beyazlı bayraklarla Ankara ve Terme Caddesi’nde tur atan taraftarlar, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü önünde sevinçlerini kartal işareti yaparak fotoğraflarla ölümsüzleştirdiler. Yaktıkları meşalelerle şampiyonluğu kutlayan bazı taraftarların gözyaşlarınahâkim olamadığı da gözlendi.
Şampiyonluk kutlaması için son olarak tekrarCacabey Meydanı’nda toplanan siyah-beyazlı taraftarlar, Atatürk Heykeli önünde toplu fotoğraf çekindiler ve daha sonra davul-zurna eşliğinde halay çekerek şampiyonluğun tadını çıkardılar.
(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .