Belediye’den okullarda tatbikat

Belediye’den okullarda tatbikat

03.03.2015

Kırşehir Belediyesi, ikaz-alarm ile personel tatbikatları devam ediyor…

Kırşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı iş takvimi gereğince 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı belirlenen okul ve kurumlarda 28 Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla “İkaz-Alarm Tatbikatı” ve 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle okullarda “Personel Tahliye Tatbikatı”’ yapıyor.

 

1 copy

İkaz Alarm Tatbikatı Sebahat Osman Yalçınkaya İlköğretim Okulu ve Özbağ Ortaokulu’nda yapıldı. Tatbikat 9 Mart Pazartesi günü Hayriye Kımçak Anadolu Lisesi ile devam edecek. Personel tahliye tatbikatı 4 Mart Çarşamba günü Gülşehri İlkokulu ve 5 Mart Perşembe günü 23 Nisan İlk ve Ortaokulu’nda yapılacak. Afet bilinci eğitimi ise 6 Mart Cuma günü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılacak.

5 copy
Tatbikatlarla ilgili bilgi veren Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “İkaz-Alarm Tatbikatı’nda personel ve öğrencilere sivil savunma tedbirleri ile ikaz ve alarm işaretleri, Kimyasal, Biyolojik, Nükleer (KBRN) silahların etkileri, bunlara karşı korunma önlemleri, gizleme ve karartma konularında eğitim verilerek, alarm işaretleri üzerine planlı bir şekilde kurum ve okulların boşaltılarak sığınma yerlerinde toplanmaları sağlanıyor. Personel Tahliye Tatbikatı’nda personel ve öğrencilere okul ve kurumlarda can ve mal kaybının en aza indirilmesi için alınacak tedbirler ile deprem ve yangın konularında eğitim verilecek. Belirlenen okul ve kurumlarda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Kırşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü koordinasyon ve iş birliği içerisinde ekiplerimizin özverili çalışması ile eğitim ve tatbikatları gerçekleştirilmektedir” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .