Belediye’den 13 muhtarlığa büro

Belediye’den 13 muhtarlığa büro

10.05.2016

Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısında Kırşehir Merkez’de bulunan 14 mahalle muhtarlığından 13 tanesine büro tahsis edilecek…

meclis

KIRŞEHİR Belediye Meclisi’nin aylık olağan toplantısı, 5 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilirken, Mayıs ayının Meclis Toplantısı ikinci birleşimi de dün yapıldı.

Belediye Meclis üyeleri 5 Mayıs Perşembe günü Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin başkanlığında saat 14.00’te bir araya geldi.
On dört gündem maddesinin yanı sıra gündem dışı olarak sunulan üç konuyla ilgili kararların alındığı Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısı, açılış ve yoklamanın ardından 7 Nisan 2016 tarihli Nisan ayı Meclis kararlarının kabulü ile başladı.
İmar Komisyonu raporunu görüşerek, İmar Komisyonu’na havale edilecek talepleri görüşerek, değerlendiren Meclis üyeleri, Kuşdilli Mahallesi Güldiken mevkiinde kadastro 463 ada 21 nolu parselin ihyası için bilirkişi seçti.
Revize ile birlikte imar planına ilişkin görüşmelerde bulunulan Mayıs ayı Belediye Meclis toplantısında, Kuşdilli Mahallesi imar 3821 ada, 4nolu parselde bulunan 488 metrekare hissenin Kırşehir Belediyesi adına satın alınmasına karar verdi.
2015 yılı kesin hesabını görüşen Meclis üyeleri, Kırşehir Merkez İlçe’ye bağlı 14 mahalle muhtarlığından 13 tanesine Belediye Başkanlığı tarafından muhtarlık hizmetlerinde kullanılmak üzere büro tahsisine karar verildi.
Kent Park’ta bulunan zemin ve birinci kat olmak üzere 605 metrekarelik Kırşehir Belediyesi’ne ait Kent Park Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin Encümen tarafından 10 yıllığına kiraya verilmesi hususunda kararın alındığı toplantıda, Oto Yıkama Yerleri Hakkında Usul ve Esaslara Dair Yönerge’ye ek madde eklendi.
Kırşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde faaliyetini sürdüren kulüplerin çalışma şartları için Kulüp Yönergesi oluşturulurken, içme suyu teknolojileri ve üretimleri hakkında bilgi almak ve işletmeleri incelemek üzere Kırşehir Belediye Başkanlığı personeline Almanya ve Avusturya’ya teknik gezi düzenlenmesi oy birliği ile kabul edildi.
Kadroların iptal ve ihdasının yapıldığı Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısında, gündem dışı olarak sunulan Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan havale olan Kırşehir Belediyesi Sosyal Yardım Yönergesi, Kanalizasyon Kolektör Hattının Deplase Edilmesi Yapım İşi’nde kullanılmak üzere kredi alımı için Belediye Başkan Yardımcısı Halil Tan’a yetki verilmesi, Trafik Elektronik Denetleme Sistemleri (TEDES) Projesi için yetkilendirme konuları görüşülerek, bazı kararlar alındı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .