Belediye’de tasarruf dönemi

Belediye’de tasarruf dönemi

07.09.2019

Başkan Ekicioğlu, temizlik ve çöp işleri için kiralama dönemini bitirmek istiyor Kırşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Başkanlığında toplandı. Borçlu bir Belediye devralan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, gelir ve gider dengesini oluşturmak için kaynakları en verimli şekilde kullandıklarını, tasarrufa büyük önem verdiklerini söyledi. Üç aylık görev süresi içinde 20 milyon liralık […]

Başkan Ekicioğlu, temizlik ve çöp işleri için kiralama dönemini bitirmek istiyor

Kırşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Başkanlığında toplandı.
Borçlu bir Belediye devralan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, gelir ve gider dengesini oluşturmak için kaynakları en verimli şekilde kullandıklarını, tasarrufa büyük önem verdiklerini söyledi.
Üç aylık görev süresi içinde 20 milyon liralık tasarruf sağlayan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Meclis toplantısında Belediye yönetimi olarak araç alımında kullanılmak üzere banka kredisi çekmek için meclisten yetki istedi.
Eski Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci döneminde Kırşehir’in temizlik ve çöp işleri için bir şirketten kiralanan araçların bedelinin 3,5 katına bir yıllığına kiralandığı anlatan Başkan Ekicioğlu, “Yıllık bize 16-17 milyon liraya mal olan bir araç kiralama işi tespit ettik. Araştırdık ve firmaya dedik ki elinizdeki bu araçları bize satın. 5 milyon 800 bin liralık vadeli bir fiyat çıkardılar. Peşin olursa 4 milyon TL’ye alabiliyoruz. Aylık 250 bin liralık bakım, yağ ve personel ücreti çıkıyor. Bu da yılda 3 milyon TL oluyor. Yani temizlik hizmetleri bize yıllık 7 Milyon TL’ye mal oluyor. Yani yıllık 8 milyon karımız oluyor, 1 yıl sonra da araçlar bize kalıyor. Biz halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gelir ve gider dengesini sağlamalıyız ve bunun için de tasarruf etmeliyiz” diye konuştu.
Ardından araç kiralamada kullanılmak üzere Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’na yetki oy birliği ile kabul edildi.
Hacıbektaş Belediyesinin ilçede kullanılmak üzere otobüs talebi hakkında konuşan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Kardeş şehir protokolü imzalanan Hacıbektaş Belediyesi’nin halk otobüs talebi oldu. Kırşehir Belediyesinde mevcutta 7 fazla otobüs var. Araçlarımız kendi bünyemize geçtikten sonra 12 bin kilometreden 6 bin kilometrelik hizmet alanına düştü. Ulaşım hizmetlerinde şuan zarar yok. Kullanım amaçları düşünüldüğünde Hacı Bektaş Belediyesinin talebi makul geliyor” dedi.
MHP’li Meclis üyelerinin “Hacı Bektaş Belediyesine ücretsiz otobüs verelim” talebine AK Parti gurubu, “500 milyonluk araçlar neden ücretsiz veriyoruz?” diye karşı çıkarken, Başkan Ekicioğlu, “Bizden önceki yönetim Manisa’ya ücretsiz vermiş, Özbağ’a verilmiş, Bitlis’e milyonluk kültür merkezi yapmışız. Bu tür alış verişler kardeş belediyeler arasında var. Encümen kararı sonrası gerekeni yapalım” diye konuştu.
Belediye Meclisinde yapılan oylama sonrası Hacıbektaş ilçesine verilmesi beklenen otobüs Belediye Encümeninin onayına sunulmak üzere ertelendi.
Eylül ayı meclis toplantısında, 21 yıl önce Milli Emlak tarafından devredilen ve imara açılan arsaların önceki dönemlerde satışının yapıldığını açıklayan Ekicioğlu, “7’sinde arsanın satışı için ihale yapıyoruz 1 gün sonra Milli Emlak arsaya haciz ve tedbir koyuyor. 21 yıl önce imara açılan arsaya , “Biz yanlış yapmışız burası mera” diyerek tedbir koyuyorlar. Vergi dairesi borcunu gerekçe göstererek de üzerine haciz koyuyorlar. Yahu 21 yıldır aklınız neredeydi? Şimdi mi aklınıza geldi?” diyerek, bürokrasinin Kırşehir Belediyesi’ne her türlü engeli çıkarmaya ve çalıştırmamaya çalıştığını öne sürdü. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .