BELEDİYE’DE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ KURULACAK

BELEDİYE’DE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ KURULACAK

06.07.2019

Kırşehir Belediye Meclisi toplandı BELEDİYE’DE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ KURULACAK Kırşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclisi toplantısı Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun başkanlığında toplanarak gündemindeki konuları görüşüp karara bağlandı. Belediye Meclis toplantısında, belediye bünyesinde sağlık hizmetleri birimi kurmak istediklerini gündeme getiren Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, hastaneye gitmeye zorlanan vatandaşlara burada ücretsiz muayene imkânı sunulacağını söyledi. Başkan Ekicioğlu, “Biz […]


Kırşehir Belediye Meclisi toplandı

BELEDİYE’DE SAĞLIK HİZMETLERİ BİRİMİ KURULACAK

Kırşehir Belediyesi Temmuz Ayı Meclisi toplantısı Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun başkanlığında toplanarak gündemindeki konuları görüşüp karara bağlandı.
Belediye Meclis toplantısında, belediye bünyesinde sağlık hizmetleri birimi kurmak istediklerini gündeme getiren Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, hastaneye gitmeye zorlanan vatandaşlara burada ücretsiz muayene imkânı sunulacağını söyledi.
Başkan Ekicioğlu, “Biz belediye olarak sağlık hizmeti vermek istiyoruz. En azından şeker, tansiyon, kolesterol ölçtürmek isteyen vatandaşlarımız faydalansın. Böyle bir yasal hakkımız var. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde kurmak istediğimiz sağlık birimimiz için Sağlık İl Müdürlüğü ile gerekli yazışmaları yapacağız. Bunun için de meclisimizden kabul istiyoruz. Doktor arkadaşlarımızdan da ücretsiz hizmet vermek isteyenler var. Vatandaşlarımız hastanenin yoğunluğundan kurtulmuş olacak. Birimimiz belirli bir yerde kurulacak. Seyyar ve sabit yerlerimiz olacak” diye konuştu.
Ardından Sağlık Hizmetleri Birimi’nin kurulması Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Birimin açılmasıyla hastaların daha kolay muayene imkânı bulması ve hastanede oluşan yoğunluğu azaltması hedefleniyor. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .