Belediye yol çizgi çalışmalarına başladı

Belediye yol çizgi çalışmalarına başladı

29.10.2018

Belediye yol çizgi çalışmalarına başladı Başkan Bahçeci: “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde hareket etmesi için ne lazımsa onu yapıyoruz” Kırşehir Belediyesi tarafından alt ve üst yapıları tamamlanan Terme Caddesi Sanayi Kavşağında yönlendirme ve yaya geçidi işaretleri de çizilerek belirlendi. Kırşehir Belediyesi kent genelinde yenilediği yolların güvenlik çizgilerini çekiyor. Kırşehir Belediyesi yol yapım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. […]

Belediye yol çizgi çalışmalarına başladı

Başkan Bahçeci: “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde hareket etmesi için ne lazımsa onu yapıyoruz”

Kırşehir Belediyesi tarafından alt ve üst yapıları tamamlanan Terme Caddesi Sanayi Kavşağında yönlendirme ve yaya geçidi işaretleri de çizilerek belirlendi.
Kırşehir Belediyesi kent genelinde yenilediği yolların güvenlik çizgilerini çekiyor. Kırşehir Belediyesi yol yapım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Altyapı uygulamaları ve asfalt çalışmaları tamamlan Terme Caddesi Sanayii Kavşağında Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince yönlendirme ve yaya geçidi işaretleri çizilerek belirlendi.
Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Yayaların ve sürücülerin güvenli bir trafik akışı içerisinde olmaları için taşıt yollarının düzenini sağlayan trafik işaretleme çalışmalarımız başladı. Şehir merkezinde alt yapısı ve üst yapısıyla tüm gereksinimlerinin karşılanması ve vatandaşların huzur ve güven içerisinde hareket etmesi için ne lazımsa onu yapıyoruz” dedi.
Gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında şehir merkezinde yol işaret çizgileriyle yaya ve araç trafiğine yön verme ve çevre güzelleştirme çalışmaları yaptıklarını ifade eden Başkan Bahçeci, “Bir şehrin gelişmişliğinin en büyük göstergelerinden birisi de ulaşımdır. Belediye olarak uzun süredir üzerinde çalıştığımız Ulaşım Master planımız hayata geçti. Otobüslerimiz çalışmaya başladı ve şehrimize bir vizyon kazandırdı. Şehir merkezinde trafik yönlendirme ve yaya geçidi işaretleri de çizim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor ve en kısa zamanda bütün caddelerimizin yol çizim çalışmaları tamamlanmış olacak” diye konuştu.
Caddelerde yol çizgileri, hız ve yön işaretlemeleri ile ‘yavaş’, ‘dur’, ‘dikkat’ gibi yazılarla sürücü ve yayaları uyardıklarını kaydeden Başkan Bahçeci, “Amacımız daha modern ve daha güzel bir Kırşehir’i halkımıza kazandırmaktır. Ekiplerimiz çalışmayı Yol Çizgi Aracı ile yaparken, çalışmada çizgilerin daha iyi görünebilmesi için termoplastik boyası kullanıyor” dedi.(HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .