Belediye sosyal tesisleri kapatıldı

Belediye sosyal tesisleri kapatıldı

21.03.2020

Koranavirüs tedbirleri kapsamında Kırşehir Belediyesi’ne ait sosyal tesisler 23 Mart Pazartesi (bugün) gününden itibaren kapatıldı. Kırşehir’de halkın sağlığını önemsediklerini ve Belediye’ye ait tüm binalarla, şehir merkezinde halkın yoğun olduğu mekanların koronavirüse karşı dezenfekte yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye’ye ait sosyal tesislerin de 23 Mart’tan itibaren geçerli olmak üzere bir süre halkın hizmetine kapattıklarını […]

Koranavirüs tedbirleri kapsamında Kırşehir Belediyesi’ne ait sosyal tesisler 23 Mart Pazartesi (bugün) gününden itibaren kapatıldı.
Kırşehir’de halkın sağlığını önemsediklerini ve Belediye’ye ait tüm binalarla, şehir merkezinde halkın yoğun olduğu mekanların koronavirüse karşı dezenfekte yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye’ye ait sosyal tesislerin de 23 Mart’tan itibaren geçerli olmak üzere bir süre halkın hizmetine kapattıklarını açıkladı.
Tenis Cafe, Hılla Cafe ve Restoran ile Ağalar Konağı’nı koronavirüsü salgını nedeniyle kapattıklarını açıklayan belediye Başkanı Ekicioğlu, virüs sorunun ortadan kalkmasıyla bu tesisleri en kısa sürede halkın hizmetine açılacağını ifade etti.
Kırşehir Belediyesi tarafından da koranavirüs başta olmak üzere bakteri ve virüslere karşı toplu ulaşım araçlarında dezenfeksiyon işlemlerini sürdürüyor.
Halkın yoğun olduğu Pazar Yerleri, Yeraltı Çarşısı, Ahi Çarşısı, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde de dezenfekte çalışmalarının aralıklarla devam ettiği görülürken, Kırşehir’in önemli cadde ve sokaklarının boşalması, halkın virüse karşı duyarlılıklarını gösteriyor.
Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri, Veteriner İşleri ve Destek Hizmetleri Müdürlükleri ekiplerinin katılımıyla ortak temizlik ve dezenfeksiyon çalışması yapılırken, Otobüs Terminali’ndeki ortak çalışmada, temizlik ekipleri halk otobüslerinin temizlenmesi ve silinmesini yaparken veteriner ekipleri, solüsyonlu makineler ve maskelerle dezenfeksiyon yaptı.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ekiplerin yürüttükleri çalışmalarına ara vermeden devam edileceğini, Belediye otobüslerinin çalışma saatlerini yeniden belirlediklerini, halkın temizlik kurallarına daha fazla önem vermelerini, mümkün olmadığında sokağa çıkmamalarını önerdi.
Öte yandan Kırşehir İl Özel İdaresi’nde, koronaviruse karşı alınan tedbirler kapsamında, hizmet binası, işletmeler bölgesi, İl Genel Meclis Salonu ve idaresi yemekhanesinde tedbir amaçlı dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları yapıldı. Ayrıca Kırşehir İl Özel İdare birimlerine virüs bilgilendirme afişleri asılarak hizmet binasının her katına el dezenfektanları konuldu.(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .