Belediye, öğrencilere sağlıklı ortam sağlıyor

Belediye, öğrencilere sağlıklı ortam sağlıyor

24.01.2018

Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kırşehir’de okulları ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından il genelindeki tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında, ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi. Sınıflarda, tuvaletlerde ve umumi alanlarda kent zararlılarıyla mücadele kapsamında çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sağlığı bizler için […]


Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kırşehir’de okulları ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.
Kırşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından il genelindeki tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında, ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi.
Sınıflarda, tuvaletlerde ve umumi alanlarda kent zararlılarıyla mücadele kapsamında çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sağlığı bizler için çok önemli. Daha sağlıklı ve hijyenik şartların sağlanması için il sınırları içinde bulunan tüm okullarda, ilaçlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kırşehir sınırları içerisinde yer alan ilköğretim ve lise okullarının yarıyıl tatili süresince haşarata karşı ilaçlama çalışmaları yapılacak. Okullarda sınıflar, spor salonları, kütüphane, kantin ile idare odaları ilaçlanmaktadır. Veteriner Müdürlüğü bünyesindeki ekipler böceklere karşı kış dönemi çalışmalarını hem larva, hem de ergin ve yetişkin dönemlerde etkin ilaçlama şeklinde gerçekleştiriyor. Yine ilçe sınırları içerisinde yer alan kamu kurum ve kuruluşlara ait binalarda talep edildiği takdirde ilaçlama çalışması yerine getirilmektedir” açıklamasında bulundu.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .