Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı

Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı

09.04.2019

Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı Ekicioğlu: “Seçim bitti, artıkişimize bakmak zorundayız” Kırşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını önceki gün gerçekleştirdi. 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanı seçilen Selahattin Ekicioğlu başkanlığında ilk meclis toplantısı, Ahi Evran Külliyesinde ardından Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başkanlığında toplanan mecliste yeni seçilen […]

Belediye Meclisi ilk toplantısını yaptı

Ekicioğlu: “Seçim bitti, artıkişimize bakmak zorundayız”

Kırşehir Belediye Meclisi ilk toplantısını önceki gün gerçekleştirdi.
31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanı seçilen Selahattin Ekicioğlu başkanlığında ilk meclis toplantısı, Ahi Evran Külliyesinde ardından Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde Meclis Salonunda gerçekleştirildi.
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başkanlığında toplanan mecliste yeni seçilen meclis üyeleri de yerlerini aldı.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmada, Kırşehir’de hep birlikte Ahilik geleneğinden el alarak Kırşehir halkına hizmet etme gayreti içerisinde olacaklarını ifade ederek, bu vesileyle de ilk toplantılarını ve açılışını Ahi Evran-ı Veli Külliyesi’nde yaptıklarını dile getirerek yeni dönemin tüm meclis üyelerine ve Kırşehir’e hayırlı olmasını diledi.
Başkan Ekicioğlu Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde Meclis Salonunda, Meclis üyelerine yaptığı konuşmada, “Seçim bitti, artık işimize bakmak zorundayız. Hizmetlerimize yoğunlaşmak zorundayız. Biz ittifak adayı olarak seçimi kazandık. Meclisteki Adalet Kalkınma Partisine, Cumhuriyet Halk Partisine, Milliyetçi Hareket Partisine hayırlı uğurlu olsun diyorum. Biz katılımcı belediyecilik istiyoruz. Tüm siyasi parti temsilcilerine komisyonlarda ve fikir üretmede, görev almalarını tavsiye ediyorum. Grup kuramayan Milliyetçi Hareket Partisi’ne görev vermeyi düşünüyorum” dedi.
Meclis yoklama ve İstiklal Marşından sonra komisyon üye seçimlerine geçilerek, komisyonlarda görev alacak üyeler belirlendi.
Toplantıda daha sonra Meclis 1. ve 2. Başkan vekilliği seçimleri yapıldı. Gizli oylama ile yapılan seçim sonrası Meclis 1. Başkanvekilliğine Yeter Yiğit, 2. Başkanvekilliğine ise Alaattin Agâh seçildi. (HABER: BEYHAN BALLI)

       

   

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .