Belediye Hayır Evi gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuyor

Belediye Hayır Evi gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuyor

08.10.2019

Başkan Selahattin Ekicioğlu, gazetemize açıkladı… Belediye Hayır Evi gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuyor Kırşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayır Evi şehrimizde gerçek ihtiyaç sahiplerini tek tek belirleyerek bunların ihtiyaçlarını girdirmek için yoğun bir çaba harcıyor. Kırşehir Belediyesi Hayır Evi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun talimatına göre yapılan yardımlar tek tek mercek altına […]

Başkan Selahattin Ekicioğlu, gazetemize açıkladı…

Belediye Hayır Evi gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunuyor

Kırşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayır Evi şehrimizde gerçek ihtiyaç sahiplerini tek tek belirleyerek bunların ihtiyaçlarını girdirmek için yoğun bir çaba harcıyor.
Kırşehir Belediyesi Hayır Evi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun talimatına göre yapılan yardımlar tek tek mercek altına alındı.
Başkan Ekicioğlu’nun yıllardır kirada olan Hayır Evini Eski Buğday Pazarındaki Belediye Fırınının üzerine taşımasının ardından yapılan yardımların yerli yerine ulaşması için yoğun bir çalışma içine girildi.
Valilik Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Tapu Müdürlüğü ve SGK Müdürlüğü ile iletişime geçerek ihtiyaç sahiplerini tek tek mal varlıklarını ve maddi durumlarını tespit eden Kırşehir Belediyesi Hayır Evi Müdürlüğü, ayrıca talepte bulunan kişilerin evlerine giderek inceleme yapıp, gelir tespitinde bulunduktan sonra kurulan komisyonun verdiği karar doğrultusunda yardımları yapıyor.
Geçen yıl 2 bine yakın ailenin Hayır Evi’nden yardım alırken, bu sayı yapılan incelemeler ve tespitler sonucu bin 598’e indirilirken, daha önceki yıllarda aylık 130 bin ekmek dağıtılırken bu sayı da 72 bine düştü.
Engellilere, ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giyim, temizlik, muhtelif eşya yardımı olarak aylık 20 bin TL değerinde ayni yardımlarda bulunulduğu öğrenildi.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu Kırşehir’de maddi durumu iyi olan ancak yıllarca ekmek ve diğer yardımları alan kişilerin belirlenerek gerçek ihtiyaç sahiplerine verdiklerini söyledi.
Maddi durumu iyi olmasına rağmen ekmek ve gıda başta olmak üzere hiçbir yardımı alamayacağını, kendilerine başvuran kişileri ince eleyip, sık dokuduktan sonra gerçek ihtiyaç sahiplerine verdiklerini ifade eden Başkan Ekicioğlu, bu konuda maddi durumu iyi olup ta bağış ve yardımda bulunmak isteyenlerinde Hayır Evi’ne hayırlarını yapabileceklerini sözlerine ekledi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .