Belediye bisiklet sürme kursu açacak!..

Belediye bisiklet sürme kursu açacak!..

20.09.2018

Altyapı çalışmalarının tamamlanması ve kaldırımların yeniden düzenlenmesi çerçevesinde bisiklet yolları yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şehir merkezinde araç trafiğinde yaşanan yoğunluğu azaltmak için Kırşehirlileri bisiklet kullanmaya teşvik ederken, bisiklet kullanamayan vatandaşlara kurs vereceklerini açıkladı. Kırşehirlileri her fırsatta bisiklet kullanmaya davet eden Başkan Yaşar Bahçeci, Belediye’ye bisiklet kullanımı konusunda kurs vermek amacıyla bir hoca tuttuklarını, önümüzdeki […]

Altyapı çalışmalarının tamamlanması ve kaldırımların yeniden düzenlenmesi çerçevesinde bisiklet yolları yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şehir merkezinde araç trafiğinde yaşanan yoğunluğu azaltmak için Kırşehirlileri bisiklet kullanmaya teşvik ederken, bisiklet kullanamayan vatandaşlara kurs vereceklerini açıkladı.
Kırşehirlileri her fırsatta bisiklet kullanmaya davet eden Başkan Yaşar Bahçeci, Belediye’ye bisiklet kullanımı konusunda kurs vermek amacıyla bir hoca tuttuklarını, önümüzdeki hafta önce belediye personelinin kurslara alınacağını, ardından da isteyen vatandaşlara bisiklet kullanma konusunda kurs vereceklerini açıkladı.
Kırşehir Belediyesi olarak bisiklet kullanma kararı aldıklarını, başta kendisi olmak üzere belediye başkan yardımcıları, müdürleri, zabıta ekipleri ve bayan personel de dahil, bütün personelin şehir merkezinde oturanların bisikletle işe gideceklerini ya yürüyeceklerini belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Başkan Bahçeci, “Bisiklet kullanımı ülkemizde çok yaygın değil. Biz Kırşehir olarak alt yapımızı şehir merkezimizi ve uluslararası bisiklet yollarını tamamladık. Şehir merkezine 4,5 km bisiklet yolu yaptık. Toplamda 15 km bisiklet yolu yaptık. Bunlardaki yapmadaki amaç şekil olsun diye değil, Kırşehir bisiklet kullanımı düz bir şehir, bisiklet kullanımı için son derece uygun bir şehir. Şehrimizde bisikleti kullanımını sağlamak için gerçekleştirdik. Belediye Başkanlarının topluma önder olma gibi bir görevi var. Bisiklet kullanımı hem ekonomik, hem sağlıklı, hem çevreyi kirletmiyor, hem trafik sorununu oluşturmuyor, hem hızlı ulaşımı sağlıyor her açıdan bisiklet kullanımı önemli. Benzin yakmıyor bizim yağlarımızı eritiyor. Günümüzün en önemli sorunlarından biri obezite olması bu açıdan da toplumumuza tavsiye ediyoruz. Valiliğimiz ve diğer kamu kurumlarımızda çalışan personeller ve esnafımız, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz şehir merkezinde bisiklet kullanım kampanyasını da destekleyerek inşallah yayınlaştıracağız. İddia ediyoruz Kırşehir bisiklet kullanımında Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir haline gelecek. Bu nedenle Kırşehir’de herkesi bisiklet sürmeye davet ediyorum” dedi.
Belediye otobüslerinin bu ay devreye gireceğini belirten Başkan Bahçeci, şunları söyledi:
“Şehrimizde altyapıyı bitirdik, doğru bir şekilde ulaşımını sağlamamız lazım. Kırşehir’de dün de bugün de trafik sorunu var, yazın 300 bini bulan bir şehir. Yollarını yaptık, doğru bir şekilde ulaşımını sağlamamız lazım. 2 yıl önce altyapı sorununu başlarken, trafik sorunu yok muydu? Yollar daraldı diye bir algı yaratılıyor. Biz yollarımızı uluslararası standarda getirdik. Valimizle, Emniyet Müdürümüzle bir toplantı yapacağız. Önümüzdeki hafta yollarımızda çizgiler çekilecek, nerelere park edilecek, nelere park edilmeyecek bunlar belirlenecek. Herkes istediği yere araç park edecek? Öyle şöyle olamaz. Yakın mesafede herkes arabayla işyerine gelsin. Artık insanlar bisiklete binsin, toplu taşıma araçlarına binsin. Biz bu altyapı yaparken, bireysel araç kullanımını azaltmayı dikkate aldık. Hem sağlık için, hem ekonomimiz için, hem çevreyi kirletmemek için. Kırşehir Türkiye’nin havası temiz beş şehirden bir tanesi. Nasıl koruyacağız. Karbon monoksit sorununu azaltarak koruyacağız. Her araba çevreyi zehirleyen bir unsurdur. Bunun için biz bu konuda da, şehrimizin gelişimi noktasında da işbirliğini en üst seviyede tutmamız lazım. Siyasi kaygıların hepsini bir kenara bırakmamız lazım. Biz 10 yıldır bu şehre hizmet ediyoruz. Tabi ki bir siyasi kimliğimiz var. Ama hiçbir zaman şehirle ilgili konularda siyasi bir ayrımcılık yapmadık. Kimse bunu söyleyemez. Her zaman şunu söylüyoruz, Kırşehir’in menfaati her türlü siyasetin üstündedir. Onun için hepimizin de bu bilinçle hareket etmesi önemli. Biz bir adım atıyoruz, ısrar ediyoruz, ısrarcı oluyoruz, örnek olmaya gayret ediyoruz ve bu konuda sorumluluğu olan herkesi de buna destek olmaya çağırıyoruz. Esnafımız işyerine bisikletle gelse fena mı olur? Hoca da tuttuk, bisiklet kullanma kursları da başlıyor. İlk önce belediyede bisiklete binmeyenlere kurs vereceğiz, sonra da vatandaşlara açacağız. Ücretsiz kurs vereceğiz.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .