Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den 19 Mayıs mesajı

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den 19 Mayıs mesajı

18.05.2015

“19 Mayıs milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolüdür”

BELEDİYE Başkanı Yaşar Bahçeci, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs’ın milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olduğunu belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, şunları kaydetti:
“Bundan 95 yıl önce her köşesi düşmanlar tarafından işgal edilmiş kutsal vatan topraklarını kurtarmak için yola çıkan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Anadolu’ya ayak basmıştır. Orduları dağıtılmış toprakları paylaşılmış ve kurtulmak için çareler arayan Türk milleti, Samsun’dan parlayan bu ışık etrafında toplanmıştır.
“Başlatılan milli mücadele ile binlerce şehit verilerek kazanılan zaferler sonucunda, var olduğu günden beri esaret nedir bilmeyen yüce milletimiz bağımsızlığına, milli egemenliğe ve Cumhuriyete kavuşmuştur. Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra, bağımsızlık mücadelesi vatan topraklarının her köşesine dalga dalga yayılmıştır.
“Tarihimizin akışını değiştiren bu olaydan sonra milletimiz kenetlenerek eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanı olan Milli Mücadeleyi büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürmüştür. Böylesine büyük anlamlar taşıyan 19 Mayıs, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlerimize verdiği değerin ve Cumhuriyetin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancının ifadesidir.
“Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bu güne anlam katan gençlerimiz başta olmak üzere tüm halkımızın ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .