Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “ÖNEMLİ PROJELERİMİZİN SONUNA GELDİK”

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “ÖNEMLİ PROJELERİMİZİN SONUNA GELDİK”

18.10.2017

Bahçeci: “Tek hedefim var, o da şehrimizi her türlü altyapı sorunlarını çözmüş, yollarıyla, kaldırımlarıyla, parklarıyla, sorunsuz trafiğiyle, sosyal ve kültürel hizmetleriyle modern bir kent yapmak ve Türkiye’nin parmakla gösterilen, örnek ve modern şehirleri arasına getirmek…”

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, iki yıla yakındır devam eden Kırşehir’deki altyapı çalışmalarının ardından üst yapı çalışmalarının hızla devam ettiğini, bu yatırımın dışında başlattıkları pek çok projeyi de tamamlamak üzere olduklarını söyledi.

Belediye Başkanı olarak yıllardır kimsenin cesaret edemediği altyapıya el attıklarını ve bu sıkıntılı yatırımı tamamlamak üzere olduklarını ifade eden Yaşar Bahçeci, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Kırşehir’de birinci dönemimizde başlattığımız ve hemşehrilerimize verdiğimiz pek çok projeyi hayata geçirdik. İkinci dönemde Kırşehir için artık olmazsa olmaz olan içme suyu, kanalizasyon yatırımına girdik. Elbette bu yatırım kolay olmuyor. Bir çok sıkıntıyı da beraberinde getiriyor. Bazen hemşehrilerimiz bize sızlanıyor, tozdan, topraktan bıktık diyor. Ben de onlara şunu söylüyorum, ne yapalım sizlere çürümüş, sık sık patlayan ve sağlıksız borulardan verilen suyu mu içirseydik, ya da sık sık sıkıntı yaşanan kanalizasyona mı mahkûm etseydik. Biz yıllardır kimsenin cesaret edemediği böyle önemli bir yatırıma girdik. Elbette bu süreç sıkıntılı olacaktı. Biz de, hemşehrilerimiz de bundan biraz rahatsız olacaktı. İçme suyu ve kanalizasyon hatlarımızı yenilerken, yine miadını doldurmuş jeotermal borularını değiştirip, yenilenmesini sağladık. Ayrıca, telefon ve elektrik hatları yenilendi. Tabi bütün bunlar kolay olmuyor. Ama çok şükür bu çalışmalarımızı tamamlayarak üst yapıya başladık. Malumunuz yollarımızın asfaltını da tamamladık.
“Kaldırımlarımızı modern hale getiriyoruz. Bu da kolay olmuyor. Her işyerinin, her apartmanın önündeki altyapıyı da yapmak gerekiyor. Bunlar da yapıldığı için biraz ağır gidiyor. Ama bunların da mutlaka yapılması gerekiyor. İnşallah bu yıl sonuna kadar Ankara Caddesi, Terme Caddesi ve Lise Caddesi’nin kaldırımları, peyzajı tamamlanmış olacak. Tıpkı Belediye kavşağından Ahi Stadyumuna giden yol ve kaldırım gibi şehrimizin ana caddeleri böyle olacak. İnşallah bu çalışmalarımızı yılsonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Modern kaldırımlarıyla, bisiklet yollarıyla, yeşil alanlarıyla Kırşehir modern bir görünüme bürünecek.”
Halen Yenice Mahallesi’nde yolların kazınarak modern hale getirilmesi için başlattıkları çalışmaların devam ettiğini, yılsonuna kadar 27 Evler çıkışını bitirmeyi hedeflediklerini de belirten Başkan Bahçeci, gelecek yıl da Askerlik Şubesi’nden Medrese Mahallesi Mermerler Kavşağı’na kadar yolların asfalt ve kaldırımlarının yenileneceğini bildirdi.
Bu yıl tamamlayarak hizmete açmayı hedefledikleri pek çok projenin de sonuna geldiklerini ve bunları birer birer hizmete açmayı hedeflediklerini, başlattıklarını ve bu çerçevede pek çok projeyi toparlamayı hedeflediklerini belirten Başkan Bahçeci, bu çalışmalar bitmeden yeni bir projeyi başlatmayı düşünmediklerini söyledi.
Uzun Çarşı’daki çalışmaların devam ettiğini de belirten Başkan Bahçeci, kaldırım çalışmalarıyla birlikte işyerinin cephe giydirmelerine başlanacağını ve buranın da modern bir görünüme bürüneceğini ifade etti.
Sebze Pazarı’nın karşısındaki yerli sebze pazarının bulunduğu alanda otoparklı yeni şehir içi minibüs terminalinde de çalışmaların başladığını ifade eden Başkan Bahçeci, gelecek yıl Aşıkpaşa Mahallesi’ndeki Banka Evleri’nde kentsel dönüm çalışmasını başlatacaklarını, modern konutlar inşa edeceklerini, ayrıca buraya otoparklı ve kapalı modern bir pazaryeri yapacaklarını kaydetti.
Kırşehir Belediyesi’nin 2018 yılı bütçe görüşmelerinin başlayacağını ve hedeflerinin 150-160 milyon liralık bütçe ile 2018’e girmeyi hedeflediklerini de belirten Başkan Bahçeci, “Kırşehir’de tek hedefim var. Şehrimizi her türlü altyapı sorunlarını çözmüş, yollarıyla, kaldırımlarıyla, parklarıyla, sosyal ve kültürel hizmetleriyle modern bir kent yapmak ve Türkiye’nin parmakla gösterilen, örnek ve modern şehirleri arasına getirmek. Bunu başarmak için de var gücümüzle çalışıyoruz” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .