Belediye Başkanı Ekicioğlu’ndan “şov yapıyorsun” diyen AK Parti’li  üyelere yolsuzluk tepkisi

Belediye Başkanı Ekicioğlu’ndan “şov yapıyorsun” diyen AK Parti’li  üyelere yolsuzluk tepkisi

23.05.2019

Salı günü toplanan Belediye Meclisi toplantısında konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu seçim öncesinde fazladan harcanan paranın araştırılması için komisyon kurulmasını talep etti. Mart ayında Belediye bütçesinden 7-8 milyon liralık fazla harcama yapıldığını gördüklerini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bu hesapların incelenmesi için bir komisyon kurulmasını gündeme getirdi. Daha önceki toplantılarda belediye yapılan yüksek harcamamaları […]

Salı günü toplanan Belediye Meclisi toplantısında konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu seçim öncesinde fazladan harcanan paranın araştırılması için komisyon kurulmasını talep etti.
Mart ayında Belediye bütçesinden 7-8 milyon liralık fazla harcama yapıldığını gördüklerini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bu hesapların incelenmesi için bir komisyon kurulmasını gündeme getirdi.
Daha önceki toplantılarda belediye yapılan yüksek harcamamaları ve yolsuzlukları tek tek açıklayacağını dile getiren Başkan Ekicioğlu, bu toplantıda da seçim öncesinde mart ayında fazladan harcanan 7-8 milyon liranın araştırılmasını istedi. Paranın nerede ve nasıl harcandığını herkesin bilmesi gerektiğini söyleyen başkana AK Parti’li üyeler itiraz etti.
Başkan Ekicioğlu’nun mart ayında harcanan fazla paranın akıbetinin araştırılması için komisyon kurulması talebini önce kabul etmeyen AK Parti’li üyeler daha sonra teklife itirazda bulundu. AKP’li meclis üyelerinin “önce dosyaları görelim” sözlerine Başkan Ekicioğlu, “Bir belediye başkanı olarak bu artışın gerekçelerini araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Siz dosyaları görün diye yolunuzu açıyoruz. O yüzden komisyon kuralım hepimiz görelim. Dosyaları görmeniz için size yol açıyorum” dedi.
AK Partili’li üyeler kendi aralarında görüşme yapacaklarını belirterek toplantıya ara verilmesini talep etti. Bu sırada bir üye başkana “Şov yapıyorsun” diye tepki gösterince Ekicioğlu, elindeki belgeleri vererek “Şunu okuyun da bir utanın. Hırsızlığınızı, yolsuzluğunuzu her yerde açıklayacağım, adım adım açıklayacağım, adım adım yolsuzluklarınızı yüzünüze vuracağım” diye cevap verdi.
Aranın ardından komisyon kurulma teklifi AK Parti’lilerin oylarıyla kabul edildi. Fazla harcamaları araştırmak üzere kurulan komisyonda 2 AK Parti, 1 CHP, 1 MHP ve 1 İYİ Partili üyenin bulunduğu bildirildi.
Gergin geçen toplantının ardından Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu CHP Genel Merkezi’nin toplantıya çağrısı üzerine İstanbul’a gitti.
İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun Kampanya Koordinasyon Toplantısı’na katılıp, Sultanbeyli İlçe Örgütü ile birlikte 23 Haziran seçimleri için Sultanbeyli’de seçim çalışmasına katılan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, vatandaşlardan Ekrem İmamoğlu’na destek istedi.
İstanbul’daki çeşitli sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret eden Başkan Ekicioğlu, Sultanbeyli’de Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenlediği iftar programına katıldı ve “ İstanbul’da gördük ki; her şey çok güzel olacak!” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .