Belediye Başkanı Ekicioğlu, altyapı hizmetlerine el attı…

Belediye Başkanı Ekicioğlu, altyapı hizmetlerine el attı…

12.11.2019

Belediye Başkanı Ekicioğlu, altyapı hizmetlerine el attı… -Akbayır’da Armas Otel ile Grand Terme Oteli’ni birbirine bağlayacak yolda çalışmalara start verildi -Üniversite yolu yapıldı, yurtlara giden yolda çalışmalara başlandı Borçlu bir Belediye devralmasına rağmen, gelir-gider dengesini kurup, tasarrufa yönelerek hemşehrilerine en iyi iyi hizmeti vermeye çalışan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yıllardır bir türlü yapılmayan yol ve […]

Belediye Başkanı Ekicioğlu, altyapı hizmetlerine el attı…

-Akbayır’da Armas Otel ile Grand Terme Oteli’ni birbirine bağlayacak yolda çalışmalara start verildi

-Üniversite yolu yapıldı, yurtlara giden yolda çalışmalara başlandı

Borçlu bir Belediye devralmasına rağmen, gelir-gider dengesini kurup, tasarrufa yönelerek hemşehrilerine en iyi iyi hizmeti vermeye çalışan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yıllardır bir türlü yapılmayan yol ve altyapı çalışmalarına start verdi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin yolunu ikişer şeritli duble yolun altyapısını yaparak Karayolları ile birlikte asfalt çalışmalarının yapılmasını sağlayan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye imkanlarıyla Üniversite ile yurtlar arasında kalan alandaki yolu açtırıyor.
Konuyla ilgili olarak gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e bilgiler veren Başkan Ekicioğlu, şunları söyledi:
“Yıllardır üniversite yolumuzda yaşanan sorunları çözmek için başlattığımız çalışmalar sonuç verdi. Biz her türlü altyapıyı yaptık ve Karayolları Bölge Müdürlüğümüzle birlikte sıcak asfalt yola kavuştu. Tabi buradaki yol yapılırken, biz de Ahi Evran Üniversitemizin kampüsü içindeki Kredi Yurtlar Kurumumuza ait binalar ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yapımı devam eden 500 öğrenci kapasiteli yurt binamıza ulaşımı sağlayan yeni bir yol açıyoruz. 1 kilometrelik yolu açtık, altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En kısa sürede bu yolumu tamamlayarak öğrencilerimizin hizmetine sunmuş olacağız. Ayrıca üniversite öğrencilerimizin kampus dışında, Kapalı Cezaevi ile tüpçü ve fırıncıların bulunduğu ve atıl durumda kalan alana da el atarak burada bir çok sosyal ve kültürel faaliyetlerin yapılabileceği güzel tesisler yapacağız” dedi.
Üniversite ile Bağbaşı Mahallesi arasındaki yolların da en kısa sürede tamamlanarak ulaşımda yaşanan tüm sorunları ortadan kaldıracaklarını ifade eden Başkan Ekicioğlu, “Bağbaşı Mahallesi’nde özellikle TOKİ konutlarının içindeki bütün yolların TOKİ müteahhidi tarafından yapılması gerekiyor. Biz buradaki yolları kendimiz de yapabiliriz. Ancak anlaşma gereği TOKİ yapacak. Biraz daha bekleyeceğiz. Halkımızın mağdur olmaması için gerekirse biz yaparız. Ayrıca TOKİ konutları arkasında Armas Otel arasında kalan Müze ve Huzurevi’nin bulunduğu yolun da yapılmasını sağladık” diye konuştu.
Akbayır’da Armas Otel ile Grand Terme Oteli’ni birbirine bağlayacak yolda da gerekli çalışmaları başlattıklarını da belirten Başkan Ekicioğlu, “Kırşehir’de iki termal otelimizi birbirine en kısa yoldan bağlayacak yolu açmaya başladık. Akbayır’daki Kasımağa Çiftliği olarak bilinen alanın hemen yanında yolları açıp, altyapılarını götürüp en kısa sürede Armas Otel ile Grand Terme Oteli’ni birbirine bağlayacağız. Ayrıca yıllardır Belediye hizmetlerinden yararlanamayan, mahrum bırakılan Akbayır Kasımağa Çiftçiliği ve bölgesinde gerekli altyapı çalışmalarını yapıp, yollarını açıp rahatlatacağız. Bu bölgemizin gelişmesine katkı sunacağız” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .