Belediye Başkanı Bahçeci, Lise öğrencileriyle buluştu

Belediye Başkanı Bahçeci, Lise öğrencileriyle buluştu

17.04.2018

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi’ne giderek öğrencilerle Kariyer günlerinde buluştu. Okul Müdürü Nurettin Altunkılıç ile öğretmen ve öğrenciler tarafından karşılanan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi hakkında bilgiler aldı, öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti. Ardından kariyer günlerinde öğrencilerle buluşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Hacı Fatma […]

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi’ne giderek öğrencilerle Kariyer günlerinde buluştu.
Okul Müdürü Nurettin Altunkılıç ile öğretmen ve öğrenciler tarafından karşılanan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesi hakkında bilgiler aldı, öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti.
Ardından kariyer günlerinde öğrencilerle buluşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Hacı Fatma Erdemir Anadolu Lisesinin Kırşehir’in en köklü ve başarılı okullarından birisi olduğuna dikkat çekerek, “Gençlerin gelişiminin doğru bir şekilde ilerlemesi açısından bu sohbetler ve söyleşiler son derce kıymetli. Biz kariyer günlerini gelenek haline getirdik. Bütün okulları düzenli olarak geziyoruz. Bu sene lise öğrencileri ile sohbet şeklinde devam ediyoruz. İlçelerimizde gidiyoruz. Bundaki amacımız şu bu ülkenin geleceği sizlersiniz. İnşallah sizlerin arasından Belediye Başkanı, Milletvekili, Vali, Rektörler çıkacak. Bu ülkeyi yönetecek kadrolar sizlerin arasından çıkacak. Belediye Başkanı ve Milletvekili halkın içinde olmak zorunda. Bizim patronumuz halk. Bizi Kırşehirliler seçiyor. Bizler sizlere vakit ayırıp, sizlerle vakit geçirebiliyorsak bunun ana sebeplerden biri; Belediye Başkanı ulaşmaz bir insan değilmiş, bizim gibi insanmış olgusunu yerleştirmek. Sizlerden hiçbir farkımız yok. Gençlerini iyi yetiştirmeyen bir millet, hiçbir şekilde gelecekte başarılı olamaz. Gençler şimdi manevi olarak donanımlı bir şekilde yetişiyorsunuz. Eski Türkiye’yi şimdi gençlerimiz hatırlamıyor. Hiçbir şey şimdiki gibi modern değildi. Partiler bugün var, yarın olamayacak. Sizlerde kendi hayatınızda siyaseti şekillendirirken, tabi iki siyasi görüşleriniz olacak. Tarihimize baktığımızda bir mücadele görüyoruz. Atalarımız hiç rahat görmemiş. Bizim coğrafyamız dünyanın merkezi. Önümüzdeki dönemde de yapılacak mücadele için siz gençlerin daha iyi yetişmeniz lazım. Her alanda iyi yetişmeniz lazım. Türkiye her alanda güçlü ve gelişmiş olmak zorunda. Bunun yolunu büyükler çizecek, siz gençler önünü açacaksınız” dedi.
Alt yapı ve yol çalışmasını bu şehrin geleceğini doğru teşhis etmek için yaptıklarını kaydeden Başkan Bahçeci, “Terör örgütü üyesi olmaya gerek yok. İşini kim iyi yapmıyorsa vatan hainidir. Belediye Başkanı sorumluluklarını yerine getirmiyorsa şehitlere ihanet ediyor demektir. Dokuz yıldır biz genç bir belediye başkanı olarak, genç bir siyasetçinin sorumluluğunu da en iyi şekilde taşıyarak Kırşehir’imizi hem geçmişinden güç alan, hem de geleceğini en şekilde inşa eden ve Türkiye’nin en güzel şehirlerinden bir tanesi yapmak. Bütün gayemiz ve amacımız bu. Bizler gelip geçiciyiz, makamlar gelip geçici önemli olan vatanımız. Vatanı olmayanın hiçbir şeyi olmaz. Vatanı olmayanın geleceği olmaz. Vatanı olmayanın idealleri olmaz. Siz gençler siyaseti ön planda tutmayın. Bizlere kim hizmet ettiyse ona destek olmamız lazım. Arkadaşlarımızla birlikte hizmetleri en güzel şekilde devam etmeye çalışıyoruz” diye konuştu. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .