Beden Eğitimi Öğretmenleri Çalıştayı düzenlendi

Beden Eğitimi Öğretmenleri Çalıştayı düzenlendi

27.09.2017

GENÇLİK Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Ahi Evran Gençlik Kampında Beden Eğitimi Öğretmenleri Çalıştayı düzenlendi. Beden Eğitimi Öğretmenlerinin sorunları, ilimizdeki spor salonlarının kullanımı, sporcu seçmeleri ve okul sporlarına katılımlarının konuşulduğu program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının başladı. Programın açılış konuşmasını Beden Eğitimi Öğretmenleri arasında En Tecrübeli ve yaşı büyük olan Mevlüt Sönmez gerçekleştirdi. […]

GENÇLİK Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Ahi Evran Gençlik Kampında Beden Eğitimi Öğretmenleri Çalıştayı düzenlendi.
Beden Eğitimi Öğretmenlerinin sorunları, ilimizdeki spor salonlarının kullanımı, sporcu seçmeleri ve okul sporlarına katılımlarının konuşulduğu program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının başladı.
Programın açılış konuşmasını Beden Eğitimi Öğretmenleri arasında En Tecrübeli ve yaşı büyük olan Mevlüt Sönmez gerçekleştirdi.
Sonrasında Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan gerçekleştirdi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan konuşmalarında; İlçelere Antrenör görevlendirilmesi ve sporcu yetenek taraması, Okulların Spor Salonlarının ortak kullanıma açılması, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ait tesislerin kullanımı, Okul Spor kulüpleri ve kulüplere yapılacak yardım ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yatırımı ve Okul Sporları sunumunun ardından Beden Eğitimi Öğretmelerinin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzden taleplerinin bulunduğu olduğu soru cevap kısmına geçildi.
Programın birinci kısmının tamamlanmasının ardından öğle yemeğine geçildi. Öğle yemeğinin ardından çalıştayın ikinci kısmında Ahi Evran Gençlik Kampı alanında bulunan Tırmanma Duvarı, Flay Fox, Kano, Bisiklet, Masa Tenisi ve Plaj Voleybolu gibi sportif etkinlikler ile Ahi Evran Gençlik Kampı alanında bulunun Hirfanlı Barajı ve Hidro – Elektrik ÜretimTesisi gezildi.
Bir birinden güzel aktivitelerin sonunda Akşam yemeğinin ardından “Beden Eğitimi Öğretmenleri Çalıştayı” tamamlanmış oldu.
Son derece memnun ayrılan Beden Eğitimi Öğretmenleri, bu sene ilki düzenlenen Çalıştayın gelecek senelerde tekrarlanarak devam etmesi yönünde temennide bulundular.
“Beden Eğitimi Öğretmenleri Çalıştayı’na” Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, Şube Müdürleri ve Kırşehir merkez ve ilçelerde bulunan Beden Eğitimi Öğretmenleri katıldı.
YEŞİL (DOĞA) KAMP: KIRŞEHİR AHİ EVRAN GENÇLİK KAMPI
Kapasitesi 264 kişilik kamp bungalov evler ve 2 katlı misafirhaneden ve 78 odadan oluşuyor. Kampta etkinlik olarak ; El Sanatları, Tiyatro, Müzik, Halk Oyunları, Yapay Tırmanış, Oryantring, Paintball, Doğa Yürüyüşü, Satranç, Kano, Badminton, Voleybol, Futbol, Tenis, Okçuluk gibi faaliyetler yapılıyor. Kampta gençlerin kişisel gelişimi için ;zararlı alışkanlıklar konusunda bilgilendirme eğitimi, Sosyal sorumluluk ve gönüllü çalışmalar, Etik ve insani değerler eğitimi, önemli şahsiyetlerin hayatları ve eserlerinin tanıtımı konularında bilgilendirmeler yapılıyor. Gençlerden, kişisel giysileri (şapka, kazak, mont, eşofman, gözlük, şort, havlu, terlik v.b.) ile temizlik malzemelerini beraberinde getirmesi isteniyor. Gece ve gündüz ısı farklılığı çok olacağından (gündüz sıcak-gece serin) ikilim koşuluna ve yağmura uygun kıyafetlerin getirilmesi öneriliyor. Doğa yürüyüşleri ve diğer aktiviteler için küçük sırt çantası, el feneri getirilmesi talep ediliyor. Kampta gece-gündüz sıcaklık farkı yüksek oluyor. Ortalama sıcaklıklar; gündüz: 20 – 25 gece: 5 – 10 derece.
Kırşehir’ in Kaman ilçesinde bulunan Hirfanlı Barajındaki ‘Ahi Evran Gençlik Kampı’ alanında 2017 yılı Gençlik Kampları kapsamında, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile ‘Gençlik Kampları’ etkinliği düzenlenecek. Kamp boyunca, gençlere yönelik olarak paintball, okçuluk, halk oyunları, tiyatro gibi aktiviteler yapılarak kamp döneminin çok daha keyifli geçirilmesi sağlanacak.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokole istinaden Milli Eğitim Bakanlığı’na ait tesisler okul dışı zamanlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı faaliyetlerinde kullanılıyor. Bunun yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı insan kaynağı ve tesisleri de Milli Eğitim Bakanlığı’nın faaliyetlerinde kullanılıyor. Protokolle, öğrencilerin sportif, sosyal, kültürel ve sanatsal alanlarda bilgi, beceri ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve desteklenmesi hedefleniyor.
Bu kapsamda kendi inancı ve deneyimleri doğrultusunda topluma değer katacak bir gençlik için, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde düzenlenen gençlik kampı etkinliğinde gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile unutamayacakları bir kamp dönemi yaşayacak. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .