BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29.07.2020

Koronavirüs salgını gölgesinde bir bayramı kutlamaya hazırlanıyoruz. Vatandaşlar bayram ziyaretlerini sınırlı tutacak, maske-mesafe-temizliğe dikkat etmek zorunda… BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN KIRŞEHİR’DE halkın huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için Kırşehir Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli tüm tedbirlerin alındığı Kurban Bayramı, Cuma günü başlayacak. Dünyayı ve ülkemizi etkileyen koranavirüs gölgesinde kutlanacak Kurban Bayramı’nın huzur içinde geçmesi […]


Koronavirüs salgını gölgesinde bir bayramı kutlamaya hazırlanıyoruz. Vatandaşlar bayram ziyaretlerini sınırlı tutacak, maske-mesafe-temizliğe dikkat etmek zorunda…

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

KIRŞEHİR’DE halkın huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için Kırşehir Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü tarafından gerekli tüm tedbirlerin alındığı Kurban Bayramı, Cuma günü başlayacak.
Dünyayı ve ülkemizi etkileyen koranavirüs gölgesinde kutlanacak Kurban Bayramı’nın huzur içinde geçmesi için Kırşehir’de Belediye, Emniyet ve Tarım İl Müdürlüğü tüm hazırlıkları tamamladı. Vatandaşların Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmelerini sağlamak için asayiş ve genel güvenliğe ilişkin ek tedbirler alındı.
Kurban Bayramı süresince genel güvenlik ve asayiş kontrolü ile Kırşehir’in ve misafirlerinin huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirebilmeleri sağlanacak. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü, yoğun alışveriş merkezleri, pazaryerleri, otogar, konaklama merkezleri, halkın ve trafiğin kalabalık olduğu yerlerde, şehir içi ve şehirlerarası yollarda resmi ve sivil görevlilerle trafik ve güvenlik önlemlerini en üst seviyede aldı.
Özellikle alışverişin yoğunlaştığı gün olan arife günü, yani yarın vatandaşların güvenle alışverişlerini yapabilmelerini sağlamak için, ana caddeler, alışveriş yerleri ve bankalar civarı başta olmak üzere şehrin kalabalık yerlerinde sivil ve resmi ekipler, özellikle yankesicilik, kapkaç, dolandırıcılık gibi suçlara karşı gerekli önlemleri alınacak, koronavirüs nedeniyle maske denetimi arttırılacak.
KURBANINIZI SATIŞ YERLERİNDEN ALIN
Kırşehir merkezde et kombinaları ile Ticaret Borsası Hayvan Pazarı ile birlikte Kaman, Mucur ve Akpınar’da kurban satışları yapılıyor.
Kırşehir’de kurban kesim yerlerinin Çiçekdağı Yolu 8. Kilometredeki İstanbul Et Kombinası, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Kısmet Et Kombinası, Organize Sanayi yolundaki Kırşehir Et Kombinası, Özbağ’daki Nidanur Et Kombinası, Kırşehir Belediyesi Kapalı Pazaryeri olarak belirlendi. Evi bahçeli olan ve kişiler evinin bahçesinde hijyen kurallarına dikkat ederek ve atıkları uygun şekilde bertaraf ederek kurbanlarını kesebilecekler.
Kırşehir Belediyesi sık sık vatandaşları belediye hoparlöründen uyararak kurban kesim yerleri dışında kurban kesmemeleri konusunda uyarıyor ve belirlenen yerler dışında kurban kesenlere gerekli cezaların verileceğini bildiriyor.
BAYRAMLAŞMA AHİ KÜLLİYESİ’NDE
31 Temmuz 2020 Cuma gününe isabet eden Kurban Bayramı münasebetiyle düzenlenecek olan Resmi Bayramlaşma Programı, Ahi Evran Külliyesi içerisinde Bayram Namazına müteakiben gerçekleştirilecek.
Bayram tatili nedeniyle trafik ve asayiş tedbirleri artırılırken, bayram süresince mezarlıklar çevresinde trafik ve asayiş yönünden gerekli tedbirler de alındı.
Bayram nedeniyle yapılacak kabristan ziyaretleri için de mezarlıklarda temizlik ve bakım yapılırken, Kırşehir Belediyesi de mezarlık ziyaretine gidecek vatandaşlar için otobüs seferleri düzenleyecek.
Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı’nda Belediye veteriner hekimi ve Zabıta ekiplerince koordinasyon sağlanarak denetleme ve kontrol sürekli yapılırken, kurban kesim yerlerinde sağlık kurallarına, hijyenik şartlara ve dini kurallara azami ölçüde uyulması sağlanacak. Kurban Bayramı’nda özellikle bayramın ilk gününde yapılan kıyma çekimi için de vatandaşlar sokak aralarına kurulan tezgahlardaki makinelerde kıyma çektirmemeleri konusunda uyarılırken, kıymaların kasaplarda hijyenik koşullarda, güvenilir ellerde çekilmesini istedi.
Kurban Hizmetleri Komisyonu’nca belirlenen et kombinaları, kapalı pazaryeri ve özel mülk alanları dışında uygun olmayan cadde ve sokak gibi yerlerde kesim yapanların Belediye Zabıtası’nca tespit edileceği bildirildi. Kurban Bayramı süresince kurban atıkları Belediye ekiplerince kontrol edilip en kısa sürede kaldırılarak çevreyi rahatsız etmesi önlenecek.
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDE 7/24 HİZMET
Kurban Bayramı süresince kurban atıkları kontrol edilip en kısa sürede kaldırılarak çevreyi rahatsız etmeleri önlenecek. Bu konularda vatandaşlar; her türlü şikâyetlerini günün her saatinde 153 Alo Zabıta veya 214 1010 numaralı Halkın Masası şikâyet hattına bildirebilecekler. Temizlikle ilgili şikâyetler için 214 1010 veya 153, su arıza işleri için 185, inşaat kanalizasyon sorunları için 214 1010 yangın ve afetler için 110 İtfaiye, cenaze hizmetleri için 188 numaralı telefonlardan 24 saat hizmet verilecek. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .