Bayram huzur içinde kutlandı

Bayram huzur içinde kutlandı

05.09.2017

İslam aleminin iki büyük bayramından biri olan Kurban Bayramı, Kırşehir’de de milli birlik ve beraberlik duygularıyla huzur içerisinde kutlandı. 1 Eylül Cuma günü başlayan ve dün sona eren Kurban Bayramı ve 25 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasındaki bayram tatili ilimizde huzur içerisinde geçti. Arife günü yakınlarının mezarlarını ziyaret eden vatandaşlar ağırlıklı olarak bayramın birinci günü kurban […]

İslam aleminin iki büyük bayramından biri olan Kurban Bayramı, Kırşehir’de de milli birlik ve beraberlik duygularıyla huzur içerisinde kutlandı.
1 Eylül Cuma günü başlayan ve dün sona eren Kurban Bayramı ve 25 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasındaki bayram tatili ilimizde huzur içerisinde geçti.
Arife günü yakınlarının mezarlarını ziyaret eden vatandaşlar ağırlıklı olarak bayramın birinci günü kurban kesiminin ardından da akraba, dost ve komşularıyla bayramlaştı, uzaktan gelerek yakınlarını ziyaret edenler de hasret giderdi.
Kimilerinin hastanelerde kalanları, kimilerinin yetiştirme yurtlarındaki bakıma muhtaç kimsesiz çocukları ziyaret ederek sevindirdiği Kurban Bayramı’nda Emniyet Müdürlüğü’nün güvenliği en üst seviyede tuttuğu ilimizde kayda değer hiçbir huzursuzluk yaşanmadı. Ancak her yıl Kurban Bayramı’nda yaşanan ‘acemi kasap’ manzaraları bu yıl da tekrarlandı. İlimizde de acemi kasaplar Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu.
Kırşehir’de Valilik ve Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen geleneksel bayramlaşma da bayram namazının ardından Ahi Evran Külliyesi’nde gerçekleştirildi.
İl protokolünün Kırşehirlilerle buluştuğu bayramlaşma töreninde, bayram günlerinin sevgi-saygı, dostluk ve kardeşliğin en üst seviyeye yükseldiği özel günler olduğu vurgulandı.
Vali Necati Şentürk ve beraberindeki il protokolü, Sevgi Evleri ile Huzurevi sakinlerini ziyaret ettiler.
Bayramlaşma ziyaretinde Sevgi Evleri’nde kalan çocuklara çeşitli hediyeler verilirken, bayramlaşma programı, Huzurevi sakinlerinin bayramının kutlanması ve yapılan sohbetle sona erdi.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .