Baykal ile Ecevit eşleri ile birlikte yürüyüşteler…

Baykal ile Ecevit eşleri ile birlikte yürüyüşteler…

23.10.2017

İşte sevgili okurlarım, anılarda kalan bir fotoğraf daha… Bugün hastanede yaşam mücadelesi veren Deniz Baykal, bundan 50 yıl önce girdiği siyaset yolculuğunda, CHP Genel Başkanı İsmet İnönü’nün elinden liderliği alan Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit ile birlikte Ankara Oran sırtlarında bir yürüyüşte görülüyorlar. Fotoğrafta sol baştaki Olcay Baykal, yanındaki eşi Deniz Baykal, yanındaki Rahşan […]

İşte sevgili okurlarım, anılarda kalan bir fotoğraf daha…
Bugün hastanede yaşam mücadelesi veren Deniz Baykal, bundan 50 yıl önce girdiği siyaset yolculuğunda, CHP Genel Başkanı İsmet İnönü’nün elinden liderliği alan Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit ile birlikte Ankara Oran sırtlarında bir yürüyüşte görülüyorlar.
Fotoğrafta sol baştaki Olcay Baykal, yanındaki eşi Deniz Baykal, yanındaki Rahşan Ecevit ve sağ baştaki Bülent Ecevit…
1973 yılında Bülent Ecevit’in partisi CHP’den Antalya’dan milletvekili seçilen Deniz Baykal ile Ecevit arasındaki dostluk öyle ilerideydi ki ailece görüşüyor ve birlikte politika belirliyorlardı.
Sonra bir gün geliyor CHP Genel Başkanlığı’na seçilen Deniz Baykal, İnönü’yü koltuğundan eden Bülent Ecevit’i indiriyor.
1980 sonrası CHP’nin kapatılmasının ardından DSP’yi kuran Bülent Ecevit bir daha CHP’lilerle ve Deniz Baykal’la yan yana gelmemeye çalıştı.
Şimdi aramızda olmayan eski Başbakan Bülent Ecevit’e burada rahmetler dilerken, geçtiğimiz hafta beyin kanaması teşhisi ile Ankara’da hastaneye kaldırılan ve yaşam mücadelesi veren CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a da acil şifalar diliyoruz.
*ŞEVKET GÜNERYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .