“Başöğretmen Atatürk’ün yolunda ilerleyen gençler yetiştirmeliyiz”

“Başöğretmen Atatürk’ün yolunda ilerleyen gençler yetiştirmeliyiz”

18.09.2017

Yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere başarılar dileyen Selahattin Ekicioğlu, eğitimin kalitesinin yükseltilmesinin gerekliliğini vurguladı…

KIRŞEHİR’DE 42 bin 500 öğrencinin ders başı yaptığı 2017-2018 eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulunan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, öğrencilere başarılar diledi.
Eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek çağdaş ülkeler arasında yer alabilmek için pırıl pırıl gençler yetiştirmemiz gerektiğine dikkat çekti.
Selahattin Ekicioğlu, “Milletleri ayağa kaldıracak, geleceğe taşıyacak en önemli miras eğitim üzerine inşa edilmiş bir toplumdur. Eğitim, şüphesiz her dönemde bütün toplumların öncelikleri arasında yer almıştır. Günümüzde de büyük bir hızla değişen ve gelişen milletler, gelişimlerini bütün bireyler için sağlanan kaliteli ve nitelikli bir eğitimle güçlendirip hızlandırmaktadır. Eğitim, yaşam boyu devam eden bir süreçtir. Gelişen ve değişen dünyada koşullara ayak uydurabilmek için kendimizi sürekli geliştirmeli, büyük düşünmeli ve bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz. Güçlü, gelişmiş, araştıran ve sorgulayan bir toplum ancak kaliteli eğitim ile mümkündür. Eğitimde kalitenin yükseltilmesi, eğitim sisteminin küreselleşen dünyanın şartları ve toplumun beklentileri doğrultusunda çağdaş ölçütlere kavuşturulması, ezbercilikten uzak, insanı temel alan, bilginin üretilmesi; ülkemizin gelişmesi noktasında en önemli meseledir. Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek çağdaş ülkeler arasında yer alabilmek için pırıl pırıl gençler yetiştirmemiz gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta geleceğimizin en önemli teminatı olan sevgili öğrencilerimiz olmak üzere değerli öğretmenlerimizin ve kıymetli velilerimizin 2017-2018 eğitim ve öğretim yılını kutluyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .