Başkan Veli Şahin: “Biz bu ligi zirvede tamamlarız”

Başkan Veli Şahin: “Biz bu ligi zirvede tamamlarız”

04.12.2018

Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde Pazarspor’u 2-1yenen Kırşehir Belediyespor’un Kulüp Başkanı Veli Şahin, kazandıkları için mutlu olduklarını ifade ederken, ligi zirvede tamamlamak için bütün çalışmayı yapacaklarını söyledi. Başkan Veli Şahin, maçın ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi: Tabi şunu söyleyeyim ki bu da geriden gelip de galibiyetle kapattığımız maçlardan bir tanesi daha yaşadık. 2. […]


Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde Pazarspor’u 2-1yenen Kırşehir Belediyespor’un Kulüp Başkanı Veli Şahin, kazandıkları için mutlu olduklarını ifade ederken, ligi zirvede tamamlamak için bütün çalışmayı yapacaklarını söyledi.
Başkan Veli Şahin, maçın ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
Tabi şunu söyleyeyim ki bu da geriden gelip de galibiyetle kapattığımız maçlardan bir tanesi daha yaşadık. 2. Grup’ta her takım, her takımı yenebilecek durumda. Yani bir kere baştan takımların güç dengesi açısından baktığımızda görmek lazım çünkü lider olan bizim takımla tabanda olan takım arasında 14, 15 puan bir fark var. Yani 3, 4 maça bakıyor. Sonuç itibariyle şunu söyleyeyim ki mücadele etmezseniz o kazanma azminizi zihniyetinizi ortaya koymazsanız bu sahadan galibiyetle ayrılmak çok zor. Bizim bugünkü takımımız mücadele etme gücünü ortaya koydu. Tabi rakibin 10 kişi kalması da ona artı bir direnç olarak döndü. Bazı maçlarda eksilseniz de artı olarak dönüyor, bu da onlardan bir tanesiydi. Biz bunu 2. kez yaşıyoruz. Mühim olan sahadan 3 puanla ayrılmak. Önümüzdeki maçlara ve deplasmandaki maçlardan evimizde kayıpsız geçmek, deplasmanlarda da alabildiğimiz kadar puanla dönmek. Ben inanıyorum takım ligin sonunda zirvede bitirecek ama. Tabi birlikteliğimiz, birlik ve beraberliğimiz devam ettiğimiz sürece ligin sonunda zirvede tamamlarız diye düşünüyoruz. O inançla o azimle devam ediyoruz.
“Pazarspor maçında oynanan oyuna çok fazla yorum yapacak bir şey yok. Bizim iyi oynadığımız maçlarda, kaybettiğimiz maçlar da yani bizim kaybettiğimiz maçlar iyi oynadığımız maçlardı. Sadece Of maçı hariç. Bugün futbol olarak istenileni ortaya koymamış olsak ta galibiyetle kapatmış olmak bizim için sevindirici olan taraf. Çünkü bir müddet sonra ya da ligin puan cetveli oluşturulurken oynadığımız oyun yazmıyor, sadece puanı yazıyorlar. Biz bugün 3 puan aldığımız için son derece keyifli ve mutluyuz. Ama tabi sonuçta oyuncularımızın da teknik eğitmenimizin de bir kendini çek etmesi gerekiyor. Bu futbol anlayışını biraz daha kendi seyircimizin önünde seyri hoş keyif veren ve rahat bir galibiyetle kapatabileceğimiz maçları da öyle kapatmamız gerekiyor. İnşallah bunun için de arkadaşlar kendi muhasebelerini yapacaklardır. Bundan sonraki maçlarda da bu rehavetlik, bu hovardaca pozisyon harcamayı inşallah bir daha yaşamayız .Çünkü biz girdiğimiz pozisyonların yüzde 50’sini gole çevirmiş olsaydık bugün ligin en çok gol atan takımıydık. Pozisyona giren bir takımız gole çevirme noktasında biraz şansızız. Çünkü pozisyona giriyoruz, o yeteneği var arkadaşların o kabiliyeti sahada gösterebiliyorlar yani yeteneksiz olsa bu arkadaşlar pozisyona giremez. Pozisyona giren bir takımız gol pozisyonunu üreten bir takımız, biraz şut atma problemlerimiz var yani. Şut da attığımız için golü de bulduk. Hafta içerisinde kalecimiz oldukça yoğun eleştiriliyor forvetimiz oldukça yoğun eleştiriliyor. Ama bugün Tevfik her ne kadar da uzaktan belki golü yedi. Ama bence yenilecek bir goldü. Serbest bir vuruştan atılan bir gol, ama kurtaramadı.
“Maçın kırılma anları vardı onlardan bir tanesi de en küçük olan bir takımın yüzde yüzlük bir pozisyonda kalecimizin kurtarmış olması. O pozisyon maçın bize göre kırılma anıydı. Şu bizim için sevindirici tüm arkadaşlarımız iyi niyetini ortaya koyuyor. Yani sahada böyle vurdum duymaz veya umursamaz bir tavırla oynayan bir arkadaşımız yok. Mücadele etme iyi niyetlerini ortaya koyuyor bütün arkadaşlarımız. Bu bizim için sevindirici. Futbol yetenekleri de var bunların şansları da yanında olursa biz ligin zirvesinde bu ligi tamamlarız.” (HABER SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .