Başkan uyarımızı dikkate alacaktır…

Başkan uyarımızı dikkate alacaktır…

11.12.2017

Geçen gün kış lastiklerini değiştirmek için Kılıçözü Sanayi Sitesi’ne gittim. İşlerimi bitirdikten sonra eski otogar tarafındaki yoldan şehre ineyim derken aklıma burada Üç Alperen’in heykeli geldi ve bakmak istedim… Varıp baktım ki ne göreyim Üçlü Alperenlerin anıtı kırılmış, etrafı içki şişeleri pis pas içinde berbat bir görüntü almış. Keşke hiç aklıma gelmese de oraya uğramasaydım! […]

Geçen gün kış lastiklerini değiştirmek için Kılıçözü Sanayi Sitesi’ne gittim.
İşlerimi bitirdikten sonra eski otogar tarafındaki yoldan şehre ineyim derken aklıma burada Üç Alperen’in heykeli geldi ve bakmak istedim…
Varıp baktım ki ne göreyim Üçlü Alperenlerin anıtı kırılmış, etrafı içki şişeleri pis pas içinde berbat bir görüntü almış.
Keşke hiç aklıma gelmese de oraya uğramasaydım!
Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci bu konularda çok hassas olduğunu bilen biri olarak acaba gözünden mi kaçtı ya da hiç görmedi mi sorusunu sormak istedim…
Elbette ki Belediye Başkanı kentin her metre karesini bilemeye bilir. Ama hiç mi bir çalışan oradan geçip bu berbat hali görüp yetkililere haber vermedi?
En azından biz vermiş olalım istedim.
Yine Neşet Ertaş’ın babasının yaşadığı Muharrem Ertaş kültür evininde çok iyi bir durumda olmadığını söylemek istiyorum. Değerli Belediye Başkanımız bu konuya da umarım el atacak gerekli düzeltmeleri yapacaktır.
Yazdıklarımız sakın yanlış anlaşılmasın belediye dolayısı ile şehir bizim bu itibarla gördüğümüz eksik ve yanlışları söylemek boynumuzun borcu. Yoksa amacımız son yıllar da güzel işler yapan belediye Başkanımızı ve Belediye’yi eleştirmek değil.
Son olarak ta Organize Sanayi yolumuza yeni bir ana yol verilmesi.
Şöyle ki; Ülkemizi hepimiz geziyor ve görüyoruz Organize Sanayi Bölgelerinin hemen hepsinin ana yol üzerinde olduğunu gözlemliyoruz. Dolayısı ile bizim Organize Sanayimizi de bu şekilde görmek daha doğru olacaktır. Bu yüzden Petlas’ın karşısından direk bir yol hattı verilerek Organizeye bu yolun bağlanması gerektiğini düşünüyorum.
Petlas bizim en büyük fabrikamız ve bunun bulunduğu yerin karşısından organizeye yeni bir yol hem Petlas’ın da organizeye dâhil olduğunu, hem de organize sanayimiz Ankara- Kayseri yolu üzerindeki ana yol hattında görünmesi açısından önemli olacağı kanısındayım.
Böylelikle Organize Sanayimiz daha da gelişebilir kanısındayım. Şehre gelen ve bize Organize Sanayinin nerde olduğunu soranlara biz bile burayı tarif etmekte zorlanıyoruz. Oysa dediğimiz hat üzerinde yol olsa en basit tabiri ile Petlas karşısı veya Kayseri ana yolu üzeri diyebiliriz.
Bu kolay bir iş değil belki ama şehrin menfaati için çalışan Belediye Başkanımız, Valimiz, Milletvekillerimiz ve STK’larımızın da destek vereceği kanısındayım.
Bu vesile ile de Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığına yeni seçilen kıymetli iş adamımız Sayın Süleyman Eraslan beye hayırlı olsun diyor, yeni görevinde şahsına ve yönetimine başarılar diliyorum.
Onların başarısı organize sanayimizin dolayısı ile şehrimizin kalkınması anlamında çok önemli olacaktır.
Sevgi ile kalın.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .