Başkan Ekicioğlu, Burdur’da CHP’li Belediye Başkanlarıyla buluştu

Başkan Ekicioğlu, Burdur’da CHP’li Belediye Başkanlarıyla buluştu

06.07.2020

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Burdur Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi İl Belediye Başkanları toplantısına katıldı. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, […]

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Burdur Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi İl Belediye Başkanları toplantısına katıldı.
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile birlikte Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ve Bakanlık tarafından görevinden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın da katıldığı CHP’li İl Belediye Başkanları toplantısı geçtiğimiz hafta Burdur’da gerçekleştirildi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz toplantının açılışında yaptığı konuşmada, “CHP belediyelerin 2019-2020 mali tablolarını incelemek, Covid-19 sürecinde yerel yönetimlerde yapılan çalışmalarda tecrübe ve bilgi paylaşıp yapılan çalışma hakkında genel sonuç çıkartıp genel merkezimize göndereceğiz, Burdur’da belediye başkanlarını ağırlamaktan mutluyuz. Güller, göller ve gönüller diyarı, Pisidya’nın bir dönem başkentliğini yapmış şu anda da Salda Gölü, Sagalassos, Kibyra, lavantasıyla yeniden Türkiye gündemine gelen Burdur bu toplantıya ev sahipliği yapıyor. Covid-19 salgını nedeniyle birçok yerel yönetimin zorlandığı ve yerel yönetimlerin mali tablolarındaki birtakım sıkıntıların varlığının her dakika ortaya çıktığı bu süreçte, bugünkü toplantımızın gündem maddelerinden bir tanesi 2019-2020 mali tablolarının analiz edilmesi. Tecrübe paylaşımı ve bilgi aktarımı yapacağız. Çıkardığımız sonucu genel merkezimize sunacağız” Dedi.
Kırşehir Belediye Bakanı Selahattin Ekicioğlu da toplantıda söz alarak, göreve geldiğindeki Belediye’nin durumu ile bugünkü Belediye’nin durumunu değerlendirdi.
Yaptıkları tasarrufları Kırşehir halkına hizmet olarak döndürmenin çabası içinde olduklarını ifade eden Başkan Ekicioğlu, koronavirüs salgınının Belediye’nin gelirlerini azalmasına rağmen Kırşehirlilere verdiği her sözü gerçekleştirmenin çabasında olduklarına dikkati çekti.
Toplantının ardın bir açıklama yapan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “CHP’li İl Belediye Başkanları olarak Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’in ev sahipliğinde bir araya gelerek gayet verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Belediyelerimizin başta pandemi süreci içerisinde yapmış olduğu çalışmalar olmak üzere hem yerel yönetim deneyimleri hem de gelecek dönem yapılacak çalışmalar hakkında görüş alış-verişinde bulunduk. İnsan odaklı, yaşanabilir, çağdaş kentler yaratmayı hedef alan yerel yönetim anlayışımız doğrultusunda, yerel yönetim deneyimlerimizi paylaştığımız toplantımız da Kırşehir’de yapmış olduğumuz çalışmalar ve projelerimiz hakkında Belediye Başkanlarımıza bilgi verdik. Bu vesileyle misafirperverliğinden dolayı Burdur Belediye Başkanımız Ali Orkun Ercengiz’e teşekkür ediyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .