Başkan Bahçeci’den Vali Elban’a ziyaret

Başkan Bahçeci’den Vali Elban’a ziyaret

26.08.2017

Kırşehir Belediye Başkanı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı Yaşar Bahçeci, Ağrı Valisi Süleyman Elban’ı makamında ziyaret etti. Diyadin’deki Jeotermal tesisleri ve domates seralarında incelemelerde bulunan Kırşehir Belediye Başkanı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı Yaşar Bahçeci, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Sulu ve beraberindeki heyetle birlikte Ağrı Valisi ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Danışma Kurulu […]

Kırşehir Belediye Başkanı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı Yaşar Bahçeci, Ağrı Valisi Süleyman Elban’ı makamında ziyaret etti.
Diyadin’deki Jeotermal tesisleri ve domates seralarında incelemelerde bulunan Kırşehir Belediye Başkanı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı Yaşar Bahçeci, Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Sulu ve beraberindeki heyetle birlikte Ağrı Valisi ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Danışma Kurulu Üyesi Süleyman Elban’ı ziyaret etti.
Diyadin ilçesindeki jeotermal kaynaklarının mevcut durumu ve yapılabilecek çalışmaların ele alındığı görüşmede Başkan Bahçeci, Diyadin’de çok büyük bir jeotermal potansiyelinin olduğunu belirterek, terörün bitmesi ile kalkınmanın da beraberinde geleceğini kaydetti.
Jeotermal kaynakların kullanılması ile hem ülke hem ilin ekonomisine ciddi katkıların olacağını belirten Vali Elban, bunun en iyi örneğinin Diyadin’de jeotermal su ile -30’larda üretilen domatesin olduğunu dile getirdi.
Diyadin’deki sera alanının Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kapsamına alındığını hatırlatan Vali Elban, “buradaki çalışmalar bittiğinde direk ya da dolaylı olarak binlerce kişinin istihdam edilmesi sağlanacak. Ayrıca burada üretilen domates ve diğer sebzeler hem iç hem de dış pazarda önemli bir paya sahip olacak. İleriki dönemlerde buradaki kaynaklar farklı alanlarda da değerlendirilecek” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Elban, ziyaretin anısına Başkan Bahçeci’ye plaket takdim etti. (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .