Başkan Bahçeci’den Gökçek’e teşekkür

Başkan Bahçeci’den Gökçek’e teşekkür

24.01.2015

  ANKARA’DA düzenlenen Jeotermal Fuarı’nın 2’incisine katılan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in jeotermale verdiği değerin çok önemli olduğuna işaret etti ve fuara katkılarından dolayı Başkan Gökçek’e teşekkür etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da jeotermal turizmin geliştirilmesi için yatırımcılara çağrıda bulundu. Başkan Gökçek, “Jeotermal tesis kurmak isteyen […]

 

ANKARA’DA düzenlenen Jeotermal Fuarı’nın 2’incisine katılan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci , Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in jeotermale verdiği değerin çok önemli olduğuna işaret etti ve fuara katkılarından dolayı Başkan Gökçek’e teşekkür etti.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara’da jeotermal turizmin geliştirilmesi için yatırımcılara çağrıda bulundu. Başkan Gökçek, “Jeotermal tesis kurmak isteyen vatandaşlarımıza alt yapıyı biz getiriyoruz. Yoldu, kanaldı, soğuk suydu vs. bunları biz temin ediyoruz ve bunları da ücretsiz olarak yapıyoruz. Yeter ki siz tesis kurun” dedi. Fuarın açılışına Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de katıldı. 1800 konutun jeotermalle ısındığı Kırşehir’deki jeotermalden bahseden Başkan Bahçeci, teşekkür konuşması yaptı.
Başkan Melih Gökçek, ATO’da düzenlenen “2. Jeotermal Enerji Teknolojileri ve Ekipmanları Fuar ve Konferansı”na katıldı. Jeotermal konulu toplantının kendisini çok heyecanlandırdığını belirten Başkan Gökçek, “Çünkü Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak son seçimlerde önümüzdeki 5 yıl içerisinde en önemli proje başlıklarından birisinin jeotermal turizm ve jeotermal seracılık olduğunu açıkladık. Bu ikisi üzerinde söz verdik ve çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Ankara’nın jeotermal kaynaklar konusunda çok şanslı olduğuna dikkat çeken Başkan Gökçek, 14 ilçede uluslararası değeri olan jeotermal suların bulunduğunu belirtti. Başkan Gökçek, şunları kaydetti: “Onun için Ankara’ya yoğun bir şekilde yatırımcı arıyoruz ve jeotermal kaynaklarını daha gelişkin hale getirmek istiyoruz. Bizde 49 tane tesis var. Bunların hepsi çalışmıyor. Bazıları çok eski. Ama yeni açılan yerlerde son derece güzel neticeler de alınmaya başlandı. Ben de özellikle bu konuda yatırımcılara şu vaatlerde bulundum: Jeotermal tesis kurmak isteyen vatandaşlarımıza alt yapıyı biz getiriyoruz; yoldu, kanaldı, soğuk suydu vs. Bunları biz temin ediyoruz ve bunları da ücretsiz olarak yapıyoruz. Yeter ki siz tesis kurun. Şu anda Ankara’da kurulabilecek 20 tane dev tesis için yer var. Bu yaklaşık 30 bin istihdam demek. Ve tersine göçün başlaması demek. Ekonomimize de çok ciddi anlamda katkı demek. Büyükşehir Belediyesi olarak reklamını da tanıtımını da yapmak istiyoruz.”
“TURİZMİN GELİŞMESİNİN BİR AYAĞI DA JEOTERMAL”
Ankara turizminin gelişebilmesi için zaten birkaç ayak bulunduğunu ve bu ayaklardan bir tanesinin de jeotermal turizm olduğunu yineleyen Başkan Gökçek, Ankara turizminin diğer ayaklarını ise şöyle anlattı: “Ankapark yapılıyor. Dünyanın en büyük temaparkı. Büyüklüğünü anlayabilmeniz için bir rakam vereceğim. Disneyland’da 60 civarında oyuncak var, bizde 1217 oyuncak var. 3 günde 4 günde alanı gezmeniz mümkün değil. İşte jeotermal turizmle bu devi birleştirir, AVM’leri de bunun yanına koyar, İnanç turizmini de eklersek Ankara turizm alanında çok ciddi ayağa kalkacak. O açıdan bu toplantıyı çok önemsiyorum. Kasım ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin önderliğinde ilk toplantıyı yaptık. Allah nasip ederse, bu yıl içerisinde bir çalıştay yapacağız, yaptığımız tespitlerle çok daha güzel adımlar atabilme imkânına kavuşmuş olacağız.”
“JEOTERMAL SERACILIĞI TEŞVİK ETMEMİZ LAZIM”
Jeotermal turizmle birlikte jeotermal seracılığı da teşvik etmenin önemini anlatan Başkan Gökçek, Ankara’nın civarında belli yerlerde arazi fiyatlarının da son derece ucuz olduğunu anlattı. Bu arazilerin fiyatlarının tarım için son derece olumlu olduğuna dikkat çeken Başkan Gökçek, arazilerin de suyla birlikte değerlendirilebileceğini kaydetti. Başkan Gökçek, Ankara’yı tarımda Konya’dan sonra tarım merkezi haline getirmek gerektiğini kaydetti.
BAHÇECİ’DEN BAŞKAN GÖKÇEK’E TEŞEKKÜR
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de Jeotermal Fuarı’nın 2’incisinin Ankara’da olmasının ayrı bir önem arz ettiğine dikkat çekti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in jeotermale verdiği değerin çok önemli olduğuna işaret eden Başkan Bahçeci, “Fuara katkılarından dolayı ben Sayın Başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum” dedi
Konuşmaların ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kırşehir Belediye Başkanı ve T.C Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı Yaşar Bahçeci, Ankara’daki jeotermal kaynağa sahip ilçe belediye başkanları, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı’nın stantı ile T.C. Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği stantlarını ziyaret ettiler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .