BAŞKAN BAHÇECİ’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN BAHÇECİ’DEN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

05.03.2015

“Kadın; fedakârlığın, şefkatin, sabrın ve özverinin sembolüdür”

KIRŞEHİR Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Mesajında, “Kadın; fedakârlığın, şefkatin, sabrın ve özverinin sembolüdür” diyen Başkan Bahçeci, şunları kaydetti:
“Eşimiz, arkadaşımız, kızımız, ablamız, kardeşimiz olarak hayatımızın her noktasında önemli bir yerde bulunan kadınlarımız; bugünümüzün ve geleceğimizin en kıymetli değerleridir. Türk toplumunda kadın baş tacıdır. Toplumun ve ailenin en önemli yapı taşıdır. Kadın; fedakârlığın, şefkatin, sabrın ve özverinin sembolüdür. Toplumumuzun yapısını güçlendiren, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru Türk kadını; daima özveri ve sevginin kaynağı olmuştur.
“Kurtuluş Savaşı’nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan cefakâr kadınlarımızın, toplumsal hayatta hak ettiği yere gelmesi katılımcı, üretken ve eşit bireyler olarak toplumda kabul görmesi tüm toplumun sorumluluğundadır.
“8 Mart tarihi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Kadınlar Günü olarak kutlanmaktadır. Bizler kadınlarımızı senenin sadece bir gününde değil, her gününde hatırlayarak, onlara gereken hassasiyeti göstermeliyiz. Bu vesileyle başımızın tacı kadınlarımıza saygılarımı sunuyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .