Başkan Bahçeci’den anlamlı buluşma

Başkan Bahçeci’den anlamlı buluşma

24.03.2015

KIRŞEHİR Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Yaşlılar Haftası nedeni ile Huzurevi’nde kalanlarla ve Gönüldağı Projesi kapsamında yer alan yaşlılarla yemekte buluştu. Hem Huzurevi’nde kalan yaşlılar, hem de bizim Aile Yaşam Merkezi’nde yürütülen Gönül Dağı Projesi kapsamında zaman zaman ziyaret edilen yaşlıların bir araya geldiği Kent Park’ta gerçekleştirilen yemekli buluşmada konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ecdadının kıymetini […]

KIRŞEHİR Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Yaşlılar Haftası nedeni ile Huzurevi’nde kalanlarla ve Gönüldağı Projesi kapsamında yer alan yaşlılarla yemekte buluştu.

Hem Huzurevi’nde kalan yaşlılar, hem de bizim Aile Yaşam Merkezi’nde yürütülen Gönül Dağı Projesi kapsamında zaman zaman ziyaret edilen yaşlıların bir araya geldiği Kent Park’ta gerçekleştirilen yemekli buluşmada konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, ecdadının kıymetini bilmeyen toplumun başarılı olamayacağını dile getirerek, şunları söyledi:

23.03.2015 Huzurevi ve G+Ân+-lda¦ş¦- Ya+şl¦-lar¦-yla Yemek Kocatepe (7) copy
“Bizim için sizler çok kıymetlisiniz. Büyüklerinin, ecdadının kıymetini bilmeyen bir toplum başarılı olamaz. Bu açıdan ben sizlere değer veren hükümetimizden, Cumhurbaşkanımızdan, Başbakanımızdan Allah razı olsun demek istiyorum. Son yıllarda sizlerde yaşıyorsunuz, yaşlılarımızla ilgili gerek huzurevlerimiz olsun, gerekse yaşlı bakım evlerimiz olsun bu tesislerle birlikte ülkemizin eskiden Avrupa’ya imrendiğimiz hizmetleri artık Kırşehir’imiz de, Türkiye’nin bütün vilayetlerinde görmek bizleri hem mutlu ediyor, hem de son derece gururlandırıyor.
“Sosyal devlet olamayan ülkeler büyük devlet olamazlar. Yaşlısına bakamayan, engellisinin, özürlüsünün bakımını yapamayan veya şiddet gören hanımların, hor görülen hanımların sığınacağı bir devlet olamamışsak büyük devlet olamamışız demektir. Bizim ecdadımız Osmanlı bu konularda çok önemli hizmetler yapmış. Biz de bugün de hizmetleri ülkemizin her köşesinde görmekten son derece mutlu oluyoruz. Bizler de Belediye olarak sizleri zaman zaman ziyaret ederek güler yüz, ilgi görmek, değer verilmek bunlar her şeyden daha kıymetli diye düşünüyoruz. Bizim de sizin ilginize, güler yüzünüze ihtiyacımız var. Bizler de sizlerden enerji alıyoruz. Sizlerin duaları ile bizler de hizmetlerimize devam ediyoruz.
“Tabii ki Kırşehir’de biz Belediye olarak içinde bulunduğumuz Kent Park olsun, diğer hizmetlerimiz olsun herkes için tüm ihtiyaçlarımızı en güzel şekilde karşılayacak ve Türkiye’nin de dikkatleri üzerine çeken bir şehir haline geliyoruz buda bizi son derece mutlu ediyor. Zaman zaman sizlere ziyaretlerim de söyledim. Sizler buraları kullanın bu hizmetler sizler için yapılıyor. Boş vakitlerinizde buralarda değerlendirin, gezin Kent Park’ta özellikle bahar ayında çok güzel atmosfer oluyor. Burada güzel vakitler geçirirsiniz inşallah. Ahi Evran Külliyemiz hemen parkımızın yanı başında orada güzel şeyler yaptık. Şadırvanlar yaptık. Çok güzel oldu. Her türlü ihtiyacınızı karşılayacak hizmetleri Kırşehir’imize yapıyoruz. İnşallah nice günlerde sizlerle olmayı diliyorum. Rabbim hepinize sağlık, sıhhat afiyet ve hayırlı ömürler versin.
“Hayırlı olmayan ömrün kıymeti yok. Önemli olan hayırlı bir ömür geçirmek. Öbür dünyada hayırla karşılanabilmek. Sizler şanslı insanlarsınız. Her zaman kapımız ve gönlümüz sizlere açık, sizde bize ne zaman ihtiyaç duyarsanız, ne zaman bizleri görmek isterseniz bizler de sizleri ziyaret etmekten ve zaman geçirmekten onur duyarız. Huzurevi personeline teşekkür ediyorum. Personelin ilgisinden, alakasından, güler yüzünden, samimiyetinden ve çabasından bahsediyorlar ve dua ediyorlar. Hem iş yapıyorlar, hem de dua alıyorlar. İşini severek yapmak, sahip çıkmak çok önemli bir şey tebrik ediyorum. Belediye personeli arkadaşları da yaptıkları hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .