Başkan Bahçeci’den anlamlı bağış

Başkan Bahçeci’den anlamlı bağış

07.01.2019

Kırşehir’de, kemik iliği nakli bekleyen iki çocuk için başlatılan kampanyaya katılan Vali İbrahim Akın AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kan bağışladı. Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde, “Kök Hücre Bilgilendirme Semineri ve Kan Bağışı Kampanyası” etkinliği düzenlenerek kan ve kök hücre bağışlayan vatandaşlar bilinçlendirildi. Kırşehir Valiliği, […]

Kırşehir’de, kemik iliği nakli bekleyen iki çocuk için başlatılan kampanyaya katılan Vali İbrahim Akın AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kan bağışladı.
Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde, “Kök Hücre Bilgilendirme Semineri ve Kan Bağışı Kampanyası” etkinliği düzenlenerek kan ve kök hücre bağışlayan vatandaşlar bilinçlendirildi.
Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi ve farklı kurumlardan gelen onlarca kişi, kemik iliği bekleyen 15 yaşındaki Okan Bodur ve 13 yaşındaki Mert Bektaş Kızıl başta olmak üzere tedavi gören hastalara umut olabilmek için kan bağışında bulundu. Vatandaşlar, form doldurulan ve kan bağışı kabul edilen stantlarda uzun kuyruk oluşturdu.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de yaptığı çağrıda “Tüm Kırşehirlileri kök hücre bağışçısı olmaya davet ediyorum. Kızılay’ımızın ve Sağlık Bakanlığımızın ortaklaşa düzenlediği kampanyayla birlikte inşallah kan vererek kök hücre vererek binlerce hastaya umut olabiliriz. Bağış için hiçbir risk içermeyen son derece basit bir yöntemle sadece kan vererek, insanların hastalıklarına şifa olma şansımız var. Bizde burada Kırşehir Belediyesi olarak böyle güzel bir kampanyaya Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde ev sahipliği yapıyoruz, tüm Kırşehirlilere sabah 10.00 ile 18.00 arası her gün Cumartesi akşamına kadar Kızılay’dan görevli arkadaşlarımız hazır bir şekilde bekliyorlar. Tüm Kırşehirlileri 18-50 yaş arası kan bağışı yapmaya kök hücre bağışçısı olamaya davete ediyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .