Başkan Bahçeci, Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı

Başkan Bahçeci, Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı

15.04.2015

Bahçeci: “Peygamber Efendimizin ümmeti olabilmek ayrı bir nimet, Rabbim onun şefaatine hepimizi nail eylesin”

Her yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kutlu Doğum Haftası kapsamında Kırşehir’de de çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1444. yıldönümü dolayısıyla kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl belirlenen ana tema bu yıl ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Sevgi, Saygı ve Merhamet; Hz. Peygamber ve Yaşama Ahlakı’ olarak belirlendi.
Eski Sanayi Sitesi’nden başlayarak, Cacabey Meydanı’nda son bulan Kutlu Doğum Yürüyüşü’ne katılan ve vatandaşlara Peygamber Efendimizin hayatının anlatıldığı kitap ile gül dağıtan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, tüm Kırşehirlilerin Kutlu Doğum Haftası’nu kutladı.
Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ile birlikte, Prof. Dr. Ramazan Ayvallı’nın Peygamber Efendimizin Hayatı’nı anlatan kitabını dağıtan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, haber ekibimize kısa bir açıklamada bulundu.

BLD.BAŞKANI MESAJ.avi_snapshot_00.55_[2015.04.15_13.31.13] copy
Başkan Bahçeci, “Bugün İslam alemi için özel bir gün. Alemlere rahmet için gönderilen Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyoruz. Müftülüğümüzün, Valiliğimizin çok güzel bir programı var. Peygamber Efendimizin hayatını anlatan Prof. Dr. Ramazan Ayvallı’nın çok güzel bir kitabı var. Terme Caddesi’nde Kırşehirlilere bu kitabı dağıtıyoruz. Peygamber Efendimizin ümmeti olabilmek ayrı bir nimet. Rabbim inşallah onun şefaatine hepimizi nail eylesin. İnşallah ahiret günü onun sancağı altında toplanmayı nasip etsin diyoruz. O hepimiz için örnek bir insan, Rabbim inşallah ona layık bir ümmet olmayı nasip etsin diyoruz. Tüm Kırşehirlilerin ve İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyoruz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .