Başkan Bahçeci, Kırşehirlilerin bayramını kutladı

Başkan Bahçeci, Kırşehirlilerin bayramını kutladı

30.08.2017

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Bahçeci, mesajında şunları kaydetti: “Bütün yurt sathında olduğu gibi, Anadolu’nun parlayan yıldızı şehrimizde de, birlik ve beraberliğimizi, karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü duygularıyla pekiştiren, mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmış bulunuyoruz. “Tüm ülkemizde ve güzel İlimiz Kırşehir’de Kurban Bayramını milletçe huzur, güven ve mutluluk içinde […]

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Bahçeci, mesajında şunları kaydetti:
“Bütün yurt sathında olduğu gibi, Anadolu’nun parlayan yıldızı şehrimizde de, birlik ve beraberliğimizi, karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü duygularıyla pekiştiren, mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmış bulunuyoruz.
“Tüm ülkemizde ve güzel İlimiz Kırşehir’de Kurban Bayramını milletçe huzur, güven ve mutluluk içinde geçirmemiz dileğiyle hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.
“Dini bayramlarımız, toplumumuzda hiç şüphesiz çok özel ve anlamlı bir yere sahiptir. Bayramlarımız, yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin yaşandığı, sevgi, saygı ve hoşgörü ikliminin hâkim olduğu müstesna günlerdir.
“Bayramlar; aile fertlerinin, akraba, eş-dost ve arkadaşların bir araya geldiği, özlem giderdiği, komşuluk ve akrabalık ilişkilerini pekiştiren, kısaca bizlere aile olmanın ayrıcalığını yaşatan özel günlerdir. Şüphesiz, bu özel günler çağın getirdiği birçok sosyal hastalığın da panzehridir.
“Bu özel ve ayrıcalıklı günleri, ancak ve ancak huzurun ve güvenin hakim olduğu memleketlerde yaşamak mümkündür. Bu çerçevede etrafımızda yaşamaya çalışan toplumların, ülkelerin içinde bulunduğu şartlara baktığımız zaman, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında ve ay-yıldızlı Türk Bayrağı altında huzur içinde yaşayan bir millet olarak ne kadar şanslı olduğumuzu ve bize bu huzuru veren Yüce Allah’a ne kadar şükretmemiz gerektiğinin idrakinde olmalıyız.
“Kıymetli hemşehrilerim, dini bayramlarda sevinmek kadar, sevindirmek de önemlidir. Özellikle, sevindirmenin önem kazandığı Kurban Bayramı’nda yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak darda olanlarla, muhtaç, yoksul, yetim ve kimsesizler ile tedaviye muhtaç durumdaki vatandaşlarımızın, şehit ailelerimizin ve gazilerimizin ziyaret edilerek hatırlanması, desteklenmeleri ve sevindirilmesi büyük önem taşımaktadır.
“Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramınızı en içten duygularımla kutluyorum. Sağlık, mutluluk, huzur ve güven içerisinde, ailenizle birlikte bir bayram geçirmenizi içtenlikle diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .